Thales wdroży system ETCS 1 Limited Supervision

Thales wdroży system ETCS 1 Limited Supervision

04 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Thales Polska podpisał z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umowę dotyczącą projektu i zabudowy systemu ETCS poziom 1 Limited Supervision na linii kolejowej nr 356 odcinek Poznań Wschód – Wągrowiec.

Fot. Thales

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, zabudowa oraz uruchomienie systemu ETCS poziom 1 Limited Supervision na odcinku 53 km z Poznania Wschód do Wągrowca. Modernizacja ma na celu poprawę bezpieczeństwa, przepustowości linii oraz zapewnienie interoperacyjności. Projekt będzie realizowany we współpracy z Thales Austria.

Dla Thalesa ten projekt to kolejny ważny krok w poprawie infrastruktury kolejowej w Polsce. Umocnia on jednocześnie pozycję firmy jako lidera na polskim rynku kolejowym w branży systemów srk.

- Nowa umowa stwarza lepsze warunki dla transportu kolejowego w Polsce. Poprzez poprawę bezpieczeństwa, wydajności linii i jej interoperacyjności stanie się on jeszcze bardziej wydajny i atrakcyjny. Jestem szczególnie zadowolona, ponieważ projekt ten podkreśla naszą pozycję w Polsce i w Europie - powiedziała Anne Bolot Gittler, wiceprezes ds. systemów srk na głównych liniach w Grupie Thales.
 

PODZIEL SIĘ