KNF wkrótce zatwierdzi prospekt emisyjny PKP Cargo

KNF wkrótce zatwierdzi prospekt emisyjny PKP Cargo

04 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jak dowiedział się nieoficjalnie „Kurier Kolejowy” na początku przyszłego tygodnia Komisja Nadzoru Finansowego poinformuje o zatwierdzeniu prospektu emisyjnego PKP Cargo.

Fot. Rafał Wilgusiak

Prezes PKP Cargo, Łukasz Boroń przyznał w rozmowie z nami, że prace nad prospektem w Komisji Nadzoru Finansowego znajdują się już na finiszu. – Oficjalna data debiutu giełdowego nie została jeszcze ustalona – zaznaczył szef największego polskiego przewoźnika kolejowego.

PKP Cargo złożyło prospekt emisyjny w KNF 25 lipca 2013 r. w związku z potencjalnym debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW).

- Jednym z elementów strategii PKP S.A. jest oferta publiczna akcji PKP Cargo i notowanie ich na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – powiedział wówczas Jakub Karnowski, prezes PKP S.A. – Jeśli ten proces zakończy się sukcesem, na warszawskiej giełdzie zadebiutuje pierwsza spółka z Grupy PKP. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią możliwość inwestycji w akcje drugiej największej w Unii Europejskiej spółki z branży kolejowych przewozów towarowych, która będzie jednocześnie największą notowaną spółką z tej branży w Unii Europejskiej – dodaje prezes.

Akcje mają być skierowane do inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych w Polsce oraz kwalifikowanych nabywców instytucjonalnych.