Wraca bezpośredni pociąg PR Lublin-Rzeszów

Wraca bezpośredni pociąg PR Lublin-Rzeszów

09 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od nowego rozkładu jazdy pociągów, który zacznie obowiązywać od grudnia, Przewozy Regionalne chcą wznowić bezpośrednie połączenia między Lublinem a Rzeszowem – dowiedział się portal krasnik.naszemiasto.pl.

Fot. Przewozy Regionalne

Jeszcze w ubiegłym roku kursy między tymi miastami były realizowane cztery razy na dobę. Potem, wskutek braku porozumienia między urzędami marszałkowskimi Lubelszczyzny i Podkarpacia bezpośrednie pociągi zawieszono. Od grudnia 2012 r. pasażerowie muszą się przesiadać w Stalowej Woli Rozwadów.

Powodem takiego rozwiązania była niska frekwencja na terenie województwa podkarpackiego. Trasą z Rzeszowa do Stalowej Woli jeździło zaledwie 30 osób, natomiast z Lublina w tym samym kierunku ponad dwukrotnie więcej. Dlatego Podkarpacie postanowiło skierować do obsługi tego połączenia szynobus jednoczłonowy, podczas gdy Lubelskie wyprawiał pojazd dwuczłonowy. Samorząd Podkarpacia tłumaczył, że takie rozwiązanie jest racjonalne ze względów ekonomicznych. Z punktu widzenia pasażera oznaczało to jednak wydłużenie podróży. Od grudnia ma to się jednak zmienić. Pociągi znów będą jeździć między miastami - trzy razy na dobę.

PODZIEL SIĘ