Warszawa: rozmowy o Wspólnym Bilecie

Warszawa: rozmowy o Wspólnym Bilecie

11 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy gmin podwarszawskich w przyszłym roku nadal będą mogli korzystać z udogodnienia, jakim jest Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się w tej sprawie z wicemarszałkiem województwa mazowieckiego Krzysztofem Grzegorzem Strzałkowskim.

Fot. Rafał Wilgusiak

- Chcemy żeby Wspólny Bilet funkcjonował jak najdłużej i był atrakcyjny dla wszystkich zainteresowanych stron, żeby z tego udogodnienia korzystało jeszcze więcej pasażerów – powiedziała Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

- Oferta Wspólny Bilet cieszy się dużym zainteresowaniem w aglomeracji warszawskiej, a współpraca z m.st. Warszawa jest w tym zakresie bardzo dobra. W związku z tym liczę, że ta oferta będzie sukcesywnie rozszerzana - dodaje wicemarszałek Krzysztof Grzegorz Strzałkowski.

Zarząd Transportu Miejskiego ustala właśnie z Kolejami Mazowieckimi wysokość przyszłorocznej stawki za tzw. pociągokilometr.

W ramach tzw. Wspólnego Biletu, wybrane bilety z taryfy ZTM (od dobowego wzwyż) są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na obszarze ograniczonym stacjami: Sulejówek Miłosna, Śródborów, Zalesie Górne, Pruszków, Płochocin, Legionowo Przystanek, Legionowo Piaski i Warszawa Zacisze-Wilno oraz w pociągach Warszawskiej Kolei Dojazdowej na odcinku Warszawa Śródmieście WKD - Opacz.

W tej chwili Wspólny Bilet współfinansuje 10 gmin, które pokrywają ok. 40 proc. kosztów jego funkcjonowania na swoim terenie. Resztę dokłada z budżetu Warszawa.

PODZIEL SIĘ