Wspólny Bilet wróci na linię wołomińską?

Wspólny Bilet wróci na linię wołomińską?

17 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Oczywiście ostateczna odpowiedź na to pytanie zależeć będzie od władz Ząbek, Zielonki, Kobyłki i Wołomina. Jednak pierwszy krok w tym kierunku już został wykonany.

Fot. Dominik Skudlarski

Odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Zarządu Transportu Miejskiego, Kolei Mazowieckich oraz gmin powiatu wołomińskiego. W trakcie spotkania przedstawiciel KM poinformował uczestników, że nie ma możliwości nawiązania współpracy w oparciu o bilet odcinkowy KM, który byłby honorowany w środkach komunikacji ZTM na terenie pierwszej strefy. Wobec tego ZTM złożył gminom propozycję nawiązania ponownej współpracy na zasadach obowiązujących w pozostałych gminach aglomeracji warszawskiej. Samorządy powiatu wołomińskiego (z wyjątkiem Ząbek) miałyby pokrywać 40 proc. kosztów funkcjonowania Wspólnego Biletu na swoim terenie. Ząbkom zaś została przedstawiona propozycja wejścia do pierwszej strefy biletowej i dopłaty na poziomie 60 proc. kosztów.

Samorządy otrzymają od ZTM w najbliższych dniach konkretne wyliczenia, które pomogłyby im podjąć ostateczną decyzję oraz zarezerwować w swoich budżetach środki finansowe w odpowiedniej wielkości.