PKP Cargo ma już Elektroniczny List Przewozowy

PKP Cargo ma już Elektroniczny List Przewozowy

17 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Cargo uruchomiło system Elektronicznego Listu Przewozowego, który pozwala zlecić usługę przez przeglądarkę internetową. Jest to pierwszy krok do zastąpienia w przyszłości papierowej dokumentacji przewozowej i około przewozowej wersją elektroniczną.

Fot. Mikołaj Manowski

PKP Cargo udostępniło klientom system elektronicznej obsługi listu przewozowego. Taka forma usług PKP Cargo jest dostępna na stronie internetowej przewoźnika www.pkp-cargo.eu.

- Wdrożenie elektronicznego listu przewozowego rozpoczyna sukcesywny proces wymiany tradycyjnej dokumentacji, związanej z procesem przewozowym, na wersją elektroniczną – mówi Łukasz Boroń, prezes PKP Cargo.

Spółka już uruchomiła elektroniczną obsługę przesyłek krajowych, które w pierwszym półroczu 2013r. stanowiły 57,6% przewożonej masy przewoźnika. W kolejnym etapie system będzie obsługiwać również przesyłki międzynarodowe w komunikacji CIM. Następnie dla klientów będzie udostępniona możliwość wymiany kolejnych elektronicznych dokumentów związanych z procesem przewozowym i około przewozowym.  Klienci PKP Cargo będą mogli nadawać przesyłki na portalu lub poprzez eksport pliku z własnych systemów do systemu PKP Cargo.

Wdrożenie elektronicznego listu przewozowego pozwala zaoszczędzić czas i ograniczyć koszty Klientów PKP Cargo. Docelowo ma to znacząco poprawić szybką wymianę informacji związanych z całym procesem przewozu. 

Aplikacja do obsługi elektronicznego listu przewozowego została przygotowana na specjalnie utworzonym portalu klienta, który będzie rozwijany i w przyszłości posłuży klientom do korzystania z innych, usług elektronicznych, które będą sukcesywnie wprowadzane jak np. zamówienie na wagony czy e-Faktura. Portal docelowo będzie spełniać rolę integratora elektronicznych usług PKP Cargo oferowanych klientom.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Prace wykończeniowe na stacji Rondo Daszyńskiego Prace wykończeniowe na stacji Rondo Daszyńskiego
Następny artykuł ZNPK: spadki stawek są niewystarczające ZNPK: spadki stawek są niewystarczające