Modernizacja dworca w Sieradzu zakończona

Modernizacja dworca w Sieradzu zakończona

18 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dobiegła końca przebudowa XIX-wiecznego dworca kolejowego w Sieradzu. Na podróżnych czeka nowoczesny i funkcjonalny obiekt.

Fot. PKP S.A.

Przebudowa dworca rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku. Pasażerowie mogli korzystać z obiektu jeszcze przed całkowitym zakończeniem modernizacji. W trakcie przebudowy, od sierpnia, bilety można było już nabywać w odnowionych kasach w budynku dworca.

Wyremontowany obiekt posiada wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Na dworcu znalazły się specjalne ścieżki dotykowe, ułatwiające poruszanie się osobom niewidomym oraz automatyczne drzwi z fotokomórką. Zniwelowano także wszelkie uskoki na terenie między dworcem a peronem pierwszym. Ten również został poddany modernizacji, dzięki współpracy z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi.

- Chcemy, aby dworce kolejowe stały się obiektami przyjaznymi dla wszystkich podróżnych. Właśnie dlatego PKP S.A. prowadzi szeroki program ich modernizacji – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający ds. nieruchomości w PKP S.A. – Odnowione dworce nie tylko cieszą wyglądem, ale także funkcjonalnością. Kolejnym przykładem jest właśnie budynek dworca w Sieradzu.

Na dworcu wymieniono także wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne. Budynek został odnowiony wewnątrz oraz z zewnątrz. Nad odświeżaniem zabytkowej elewacji obiektu czuwał konserwator zabytków. Wyremontowano również teren przed dworcem – parking, chodniki i przedpole obiektu pokryto kostką oraz uporządkowano zieleń.

Wykonawcą i autorem projektu modernizacji jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe "Andropex" s.j. z Łodzi. Całościowy koszt inwestycji wyniósł ponad 2 mln zł i został pokryty ze środków budżetu państwa oraz ze środków własnych PKP S.A.

PODZIEL SIĘ