Drugie Pendolino w środę rusza do Polski

Drugie Pendolino w środę rusza do Polski

21 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Jednostka ED250-002 przeszła odbiory we włoskim Savigliano, a w środę rozpoczyna podróż do stolicy naszego kraju. Skład zostanie wykorzystany do testów systemu ETCS.

Fot. Adam Brzozowski

Data przyjazdu pociągu, a w zasadzie dowiezienia go przez PKP Cargo, jako przesyłki specjalnej, nie jest jeszcze znana. – Wkrótce podamy harmonogram przejazdu Pendolino. Na razie mogę tylko powiedzieć, że skład przyjedzie do Warszawy – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

ED250-001 przyjechał do Polski w połowie sierpnia. Wówczas zorganizowano oficjalne przywitanie i prezentację pociągu na dworcu we Wrocławiu. We wrześniu skład został pokazany w Gdańsku, podczas targów TRAKO 2013. W obu miastach Pendolino budziło duże zainteresowanie – do zwiedzenia wagonów i kabiny sterowniczej ustawiały się kolejki. Czy mieszkańcy stolicy będą teraz mogli z bliska zobaczyć pociąg Alstomu?

- Jeśli zainteresowanie naszym nowym nabytkiem będzie duże, zastanowimy się nad zorganizowaniem prezentacji Pendolino na terenie sekcji na Grochowie – dodaje Szopowska.

ED250-001 jest testowane na terenie Instytutu Kolejnictwa w Warszawie. ED250-002 zostanie wykorzystany do testowania systemu ETCS na Centralnej Magistrali Kolejowej. W listopadzie odbędą się na CMK także testy prędkości Pendolino.

W Warszawie trwa wyposażanie centrum serwisowego Alstomu.

PODZIEL SIĘ