Kudowa Zdrój wraca na kolejową mapę Polski

Kudowa Zdrój wraca na kolejową mapę Polski

22 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dzięki modernizacji linii kolejowej, już od połowy grudnia mieszkańcy Kudowy Zdrój zyskają kolejowe połączenia. Koleje Dolnośląskie planują uruchomić cztery pociągi. Pojawi się także połączenie dalekobieżne.

Fot. Mikołaj Manowski

Już od 15 grudnia Koleje Dolnośląskie wydłużą kursy pociągów z Polanicy Zdrój do Kudowy Zdrój. Składy z Kudowy Zdrój do Kłodzka odjadą o godzinie 6:10, 10:49, 13:26, 17:31. Mieszkańcy uzdrowiska zyskają także bezpośrednie połączenie z Warszawą, przez Katowice. W niedziele i wybrane dni świąteczne Przewozy Regionalne uruchomią pociąg interRegio „Chemik” odjeżdżający o godzinie 11.15. Skład ten do stolicy przyjedzie o 21:33.

Do Kudowy Zdrój skład dalekobieżny Przewozów Regionalnych wyjedzie z Warszawy Centralnej o godzinie 8:25. W pociągu tym obowiązywała będzie taryfa Regio. Planowany przyjazd do stacji docelowej to 17:29. Koleje Dolnośląskie uruchomią także jedno połączenie z  Wałbrzycha, przyjazd zaplanowany jest o  godzinie 10:47. Z Kłodzka do Kudowy planowane są trzy połączenia, o 7:39, 15:34, 20:43. Czas przejazdu między miastami wyniesie około 70minut.

Modernizacja linii kolejowej nr 309 Kłodzko Nowe – Kudowa Zdrój na odcinku Duszniki Zdrój – Kudowa Zdrój kosztowała około 65 mln zł, z czego ponad 41 mln to dofinansowanie Unii Europejskiej.

Głównym założeniem projektu było zapewnienie mieszkańcom i turystom sprawnego transportu do dolnośląskich uzdrowisk oraz miejscowości turystycznych w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Zatrzymał pociąg przez sen Zatrzymał pociąg przez sen
Następny artykuł W 2014 r. kulminacja utrudnień na liniach W 2014 r. kulminacja utrudnień na liniach