Otwarto Poznań City Center

Otwarto Poznań City Center

25 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Punktualnie o godzinie 9.00 nastąpiło otwarcie ostatniej części wielkiej komunikacyjno-handlowej inwestycji - Poznań City Center. Prezydent Poznania otrzymał od prezes firmy TriGranit symboliczny klucz, a do środka zostali wpuszczeni pierwsi klienci dla których przygotowano wiele niespodzianek.

Fot. Poznań City Center

Podczas czwartkowej konferencji podsumowano inwestycję. Wzięli w niej udział szefowie firmy TriGranit Development Corporation, przedstawiciele spółki PKP S.A. oraz funduszu Europa Capital.

Podczas spotkania Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oficjalnie przekazał pozwolenie na użytkowanie obiektu. Prezes TriGranit Development Polska, Tomasz Lisiecki,  wręczył czek na 100 tys. euro na rzecz Domu Pomocy Społecznej - "Słoneczny Dom" prowadzonego przez siostry Serafitki, zajmujące się dziećmi z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Pieniądze pomogą zakończyć budowę sali gimnastycznej i rehabilitacyjnej oraz wyposażyć ją w niezbędny sprzęt i urządzenia do rehabilitacji.

- Doskonała lokalizacja oraz dostępność Poznań City Center, jak i również bogata oferta handlowa to nowa jakość na mapie Poznania, która zapewne docenią mieszkańcy i odwiedzający miasto goście -  powiedział Sándor Demján, prezes TriGranit Development Corporation.

Bogata oferta handlowa i rekreacyjna w Poznań City Center obejmuje 230 sklepów i 35 barów, restauracji i kawiarni, na trzech poziomach, z dwiema strefami gastronomicznymi. Główni najemcy to: Sports Direct, Toys ”R” Us, North Fish, Royal Collection, TK Maxx, H&M, Saturn oraz supermarket Piotr i Paweł. Dobrą ofertę gastronomiczną w Centrum zapewnią popularne marki, takie jak Pizza Hut, McDonalds, KFC czy Burger King.

Integracja stacji kolejowej Poznań Główny z nowym terminalem autobusowym na 19 stanowisk i przystankami tramwajowymi, gwarantuje doskonałe połączenia komunikacyjne i skupienie trasnportu publicznego w jednym miejscu. Ponadto 2,5 km nowych dróg, pojemny, bezpieczny parking rowerowy połączony z siecią 3 kilometrów nowych ścieżek rowerowych i łatwy dojazd do Centrum, gdzie na klientów czekać będzie parking na ponad 1.500 samochodów.

James Pennington z Europa Capital powiedział, że jest bardzo dumny z tego, co udało się stworzyć  w Poznań City Center i wierzy, że ten doskonały projekt zmieni oblicze centrum miasta. - Jestem przekonany, że dzięki pozyskaniu doskonałych najemców  oraz znakomitych połączeń komunikacyjnych, Poznań City Center zapewni mieszkańcom i gościom komfortowe warunki do zrobienia zakupów i spędzenia wolnego czasu – dodał James Pennington.

W nowym Centrum zatrudnienie znajdzie ok. 2,5 tys. osób.

PODZIEL SIĘ