Dolnośląskie konsultacje RPO na lata 2014 – 2020

Dolnośląskie konsultacje RPO na lata 2014 – 2020

PODZIEL SIĘ

Władze województwa rozpoczynają konsultacje nad projektem nowego unijnego programu operacyjnego dla Dolnego Śląska. Dzięki nim mieszkańcy mogą zdecydować na co, w latach 2014-2020, zostanie przeznaczone ponad 2 mld euro z Unii Europejskiej.

Fot. umwd.dolnyslask.pl

Według marszałka Jurkowlańca lata 2007-2013 pokazały, że pieniądze z Unii Europejskiej są wydawane z korzyścią dla Dolnoślązaków. W tym czasie powstały mosty, drogi, zakupiono szybkie pociągi i wybudowano nowe oddziały szpitalne. Teraz czas na nowy program operacyjny dla Dolnego Śląska. O jego kształcie może zdecydować każdy mieszkaniec regionu. Spotkania konsultacyjne pomogą poznać potrzeby mieszkańców. Każdy z uczestników może włączyć się do dyskusji i wnieść propozycje zmian do projektu nowego RPO. Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w spotkaniach przygotowano specjalny terminarz on-line: www.konsultacje.rpo.dolnyslask.pl.

Zgodnie z propozycją Zarządu Województwa Dolnośląskiego opartą na wytycznych Komisji Europejskiej, pieniądze unijne na transport mogą wynieść 394,7 mld euro. To ponad 1 mld 640 mln złotych.