Bezpłatny przejazd KD do Szklarskiej Poręby

Bezpłatny przejazd KD do Szklarskiej Poręby

10 listopada 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Już od 16 listopada 2013 r. do Szklarskiej Poręby ponownie będzie można dojechać pociągiem. Z tej okazji Koleje Dolnośląskie zapraszają chętnych na bezpłatny przejazd promocyjny z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby Górnej i z powrotem elektrycznym zespołem trakcyjnym 31WE Impuls.

Fot. Newag

Program przejazdy wygląda następująco:

10.44   - wyjazd z dworca w Jeleniej Górze
10.44 – 11.52 – przejazd promocyjny nowoczesnym taborem 31WE Impuls Kolei Dolnośląskich do Szklarskiej Poręby Górnej
12.00 –  część  oficjalna na dworcu w Szklarskiej Porębie Górnej
12.30 – 13.30 - prezentacja 31WE Impuls
18.45 – wyjazd ze Szklarskiej Poręby Górnej do Jeleniej Góry

Na podróżnych, którzy wybiorą się z Kolejami Dolnośląskimi na przejazd promocyjny, w Szklarskiej Porębie i Piechowicach czeka moc atrakcji!

Modernizacja za 34 mln zł

Na odcinku Jelenia Góra – Szklarska Poręba od roku trwała modernizacja linii kolejowej. Koszt inwestycji to 34 mln złotych, z czego ponad 21 mln pochodzi ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

PKP Polskie Linie Kolejowe zmodernizowały tory, rozjazdy, most i przejazdy kolejowo-drogowe. Dzięki temu pociągi jadą szybciej Standard obsługi poprawiła przebudowa peronów. Stacje Piechowice i Szklarska Poręba Górna są dostosowanie do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach ruchowych. 

Z ponownego otwarcia połączenia kolejowego z pewnością ucieszą się nie tylko mieszkańcy, ale i turyści wybierający się na wycieczki do Szklarskiej Poręby czy Piechowic. Linia z Jeleniej Góry do Szklarskiej poręby to typowo górska trasa. Widać z niej Karkonosze i Góry Izerskie. Pomiędzy Piechowicami a Szklarska Porębą na odcinku 12 km pociąg pokonuje wysokość 313 m.

Oferta Kolei Dolnośląskich

Na trasie Wrocław-Jelenia Góra – Szklarska Poręba Górna od 16 listopada 2013 r. w weekendy będą kursowały nowoczesne zespoły trakcyjne 31WE Impuls.

W nowoczesnych pociągach pasażerowie w czasie podróży mogą korzystać z internetu, podładować komórkę czy przewinąć niemowlę na specjalnie przygotowanym przewijaku. Komfort podroży poprawiają także szyby pochłaniające promienie słoneczne, klimatyzacja i wygodne fotele, zaś niskopodłogowe wejście ułatwi poruszanie się osobom na wózkach i młodym rodzicom.

Impulsy posiadają 202 miejsca siedzące i 256 stojących, a dodatkowo można w nich przewozić rowery oraz narty.

Oferta Przewozów Regionalnych

Do Szklarskiej Poręby docierać będzie od strony Jeleniej Góry 5 pociągów Przewozów Regionalnych (w tym bezpośrednie pociągi REGIO z Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry).

Po zakończeniu modernizacji linii pociągi kursować będą szybciej, co w połączeniu z efektami trwającej rewitalizacji linii Wrocław – Jelenia Góra, przełoży się na znaczące uatrakcyjnienie czasu przejazdu z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, który wynosił będzie ok. 3 godziny i 20 minut.

 

PODZIEL SIĘ