S. Nowak z wizytą w Gruzji i Azerbejdżanie

S. Nowak z wizytą w Gruzji i Azerbejdżanie

12 listopada 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej udał się do Gruzji i Azerbejdżanu, gdzie podpisze umowy o międzynarodowym transporcie. Z ministrem pojechali polscy producenci taboru kolejowego.

Fot. Rafał Wilgusiak

Resort informuje, że podczas wizyty w Gruzji, minister Sławomir Nowak spotka się w Tbilisi z wicepremierem, ministrem gospodarki i zrównoważonego rozwoju George Kvirikashvilim. Po spotkaniu przewidziane jest podpisanie „Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Gruzji o międzynarodowych przewozach drogowych” oraz „Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Gruzji o transporcie morskim”.

Na zaproszenie strony gruzińskiej Minister Sławomir Nowak odbędzie także wizytę na terenie budowy linii kolejowej Baku – Tbilisi - Kars.

Z Gruzji Sławomir Nowak uda się z wizytą do Azerbejdżanu. W Baku, podczas spotkania z ministrem transportu Ziya Mammadovem, planowane jest podpisanie „Umowy pomiędzy Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Azerbejdżanu o międzynarodowym transporcie drogowym”.

Celem wizyty w obu krajach jest rozwój współpracy w zakresie transportu morskiego i transportu drogowego.

Ministrowi będą towarzyszyć przedstawiciele polskich firm zainteresowanych współpracą w zakresie produkcji taboru szynowego i modernizacji infrastruktury szynowej.

Zagraniczne wizyty szefa resortu transportu odbywają się w dniach 12-14 listopada.

PODZIEL SIĘ