Koleje Rosyjskie i Węgierskie bliżej siebie

Koleje Rosyjskie i Węgierskie bliżej siebie

17 listopada 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Koleje Rosyjskie i Węgierskie Koleje Państwowe podpisały memorandum o współpracy. Podpisanie dokumentu miało miejsce wczoraj w Budapeszcie w ramach XII plenarnego Zgromadzenia Międzynarodowego Stowarzyszenia „Rada Koordynacyjna Transportu Transsyberysjkiego”.

Fot. Benko Zsolt, Wikimedia

Dokument został podpisany przez pierwszego wiceprezesa KoleI Rosyjskich Aleksandra Miszarina i dyrektor generalną Węgierskich Kolei Państwowych Ilonę David.

Współpraca między administracjami węgierskich i rosyjskich kolei będzie się skupiać na zwiększeniu efektywności istniejącej sieci kolejowej Federacji Rosyjskiej i na Węgrzech, poprawie konkurencyjności transportu kolejowego w stosunku do innych środków transportu oraz współpracy w zakresie stosowania wymogów do systemów normalno- i szerokotorowego w celu zapewnienia skutecznej interakcji obu kolei.

Najważniejsze obszary współpracy obejmują poprawę bezpieczeństwa i funkcjonowania transportu kolejowego, minimalizując wpływ na środowisko i poprawę systemów polityki taryfowej i informacyjnych itp.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Poznań: jak dojechać na wtorkowy mecz? Poznań: jak dojechać na wtorkowy mecz?
Następny artykuł Skradziony kabel srk odnaleziony w skupie złomu Skradziony kabel srk odnaleziony w skupie złomu