Bilet z Kartą Markowianina tańszy niż z Kartą Warszawiaka

Bilet z Kartą Markowianina tańszy niż z Kartą Warszawiaka

18 listopada 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od początku przyszłego roku pasażerów warszawskiej komunikacji miejskiej czeka podwyżka biletów. Więcej za bilet nie zapłacą Ci, którzy będą mieli Kartę Warszawiaka.

Fot. Adam Brzozowski

Rada miasta podwarszawskich Marek nad Kartą Markowianina pracuje już od kilku miesięcy. Będzie można na niej ładować bilety długookresowe (30- i 90-dniowe), które będą tańsze niż te, które będą mogli zakupić posiadacze Karty Warszawiaka. Promocja będzie dotyczyła jednak tylko biletów dwustrefowych. Różnica, z korzyścią dla mieszkańców Marek będzie znaczna, bo będzie wynosić aż 74 złote  na bilecie dwustrefowym kwartalnym, oraz  32 złote dla biletu dwustrefowego miesięcznym.

Termin wprowadzenia kart został wstępnie określony na 1 stycznia 2014 roku. Według projektu o Kartę Markowianina będą mogły starać się osoby rozliczające podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Wołominie przy jednoczesnym zadeklarowaniu Marek jako miejsca zamieszkania.

Źródło: UM Marki

Jak na promocyjną cenę biletów dla mieszkańców Marek patrzy warszawski urząd miasta?

- Nie chcemy konkurować z innymi gminami. Wierzymy, że dodatkowe zniżki na różne usługi jakie będzie ze sobą nieść Karta Warszawiaka – mówi Agnieszka Kłąb z biura prasowego stołecznego ratusza. – Trzeba pamiętać, że poza niższą ceną biletów komunikacji miejskiej posiadacze Karty Warszawiaka będą mogli liczyć na zniżki w instytucjach kultury, czy przy korzystaniu z obiektów sportowych – dodaje.

Karta Warszawiaka, wraz Kartą Młodego Warszawiaka i nową taryfa biletową wejdzie w życie od Nowego Roku. Natomiast z początkiem grudnia rozpocznie się kampania marketingowa dotycząca wprowadzenia tych udogodnień

PODZIEL SIĘ