Zakończył się remont stacji Wrocław Leśnica

Zakończył się remont stacji Wrocław Leśnica

02 grudnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Ponad 70 mln zł kosztował remont zabytkowej stacji kolejowej Wrocław Leśnica. Dzięki modernizacji stacji i torowiska pociągi mogą tam jeździć z prędkością 120 km/h. To dwukrotnie więcej niż przed remontem.

Fot. wroclaw.pl

W ramach przebudowy i remontu odrestaurowano dwa perony. Położono nową nawierzchnię oraz poddano renowacji zabytkowe wiaty. Zamontowano również oświetlenie nawiązujące stylistyką do lamp z lat 30. XX w. oraz stylizowane na ówczesne czasy zegary. Zmodernizowano także przejścia pomiędzy peronami. Na schodach zamontowano urządzenia umożliwiające osobom niepełnosprawnym wjazd na peron.

Korzyści z odremontowanej stacji mają pasażerowie korzystający z dworca, ale także ci, którzy tędy tylko przejeżdżają.

- Dzięki modernizacji stacji i torowiska pociągi mogą tam jeździć z prędkością 120 kilometrów na godzinę. To dwukrotnie więcej niż przed remontem – tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych, i dodaje, że w ramach remontu przebudowano torowisko na stacji i w jej okolicach, zmodernizowano obiekty inżynieryjne oraz sieć trakcyjną.

- Urządzenia sterowania ruchem kolejowym wymienione zostały na nowoczesne systemy komputerowe i połączone z Lokalnym Centrum Sterowania Wrocław Muchobór. Stacja gwarantuje po przebudowie większą przepustowość i płynność ruchu – zaznacza Mirosław Siemieniec.

Przebudowa stacji Wrocław Leśnica rozpoczęła się w styczniu 2012 r. Był to ostatni element remontu linii kolejowej Wrocław-Legnica, prowadzonego od kilku lat. Dzięki modernizacji pociągi pasażerskie na tej linii mogą jechać z prędkości 160 km/h.

PODZIEL SIĘ