Wzrosła liczba pasażerów na Dolnym Śląsku

Wzrosła liczba pasażerów na Dolnym Śląsku

06 grudnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Koleje Dolnośląskie i Przewozy Regionalne w ciągu dziesięciu miesięcy 2013 roku przewiozły na terenie Dolnego Śląska o ponad 1,2 miliona pasażerów więcej niż w analogicznym okresie roku 2012.

Fot. Kuba Gułajewski

Dolnośląscy przewoźnicy od dłuższego czasu notują stały wzrost liczby przewiezionych pasażerów. W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy Przewozy Regionalne przewoziły miesięcznie ponad 80 tysięcy pasażerów więcej niż w roku ubiegłym. Od stycznia do października 2013 z usług przewoźnika skorzystało łącznie około 9 milionów podróżnych. Warto dodać, że wynik ten osiągnięto pomimo tego, że w czerwcu 2013 r. duża część połączeń na trasie Wrocław – Węgliniec została przekazana Koleje Dolnośląskie.

Koleje Dolnośląskie również notują znaczące wzrosty. W ostatnich miesiącach zdecydowanie wzrosła liczba osób korzystających z ich usług. Jest to spowodowane głównie przejęciem większości kursów na ww. linii trasie Wrocław – Węgliniec. Oznacza to, że co miesiąc z usług przewoźnika korzystało około 10 proc. więcej pasażerów niż w roku 2012. Łącznie Koleje Dolnośląskie przewiozły w tym roku około 2 miliony osób.

Dobre wyniki dolnośląskich przewoźników są związane z lepszą ofertą przewozową, której wdrożenie było możliwe dzięki poprawie stanu infrastruktury na niektórych liniach. Dzieje się tak pomimo licznych remontów i modernizacji tras kolejowych. Istotne są również modernizacje i zakupy nowego taboru, które przekładają się na wzrost komfortu podróży.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Radni Łodzi walczą o lepsze połączenia kolejowe Radni Łodzi walczą o lepsze połączenia kolejowe
Następny artykuł Małopolska: opóźnia się remont tras dla SKA Małopolska: opóźnia się remont tras dla SKA