Koleje Śląskie gotowe na nowy rozkład

Koleje Śląskie gotowe na nowy rozkład

13 grudnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

75 informatorów na najważniejszych stacjach regionu, specjalnie uruchomiona strona internetowa oraz dodatkowe osoby obsługujące infolinię mają pomóc pasażerom Kolei Śląskich w pierwszych dniach funkcjonowania nowego rozkładu jazdy.

Fot. Lech Sipko

Nowy rozkład wprowadzony zostanie w niedzielę 15 grudnia 2013 r., jednak najważniejszym dniem będzie poniedziałek 16 grudnia 2013 r., pierwszy dzień roboczy, w którym na tory według nowego planu wyjedzie 309 pociągów.

- Przygotowania do wprowadzenia nowego rozkładu jazdy były prowadzone w zupełnie inny sposób, niż w ubiegłym roku. Wierzymy, że wszystko przebiegnie o wiele sprawniej i spokojniej – mówi Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Informacje o szczegółach nowego rozkładu jazdy znalazły się, zgodnie z przepisami, na dworcowych tablicach oraz stronach internetowych. Podjęto jednak również dodatkowe działania, aby zwiększyć liczbę źródeł, z których pasażerowie będą mogli dowiedzieć się o szczegółach nowego rozkładu jazdy.

75 dodatkowych informatorów będzie można znaleźć w halach i na peronach najważniejszych regionalnych dworców. Między innymi w Katowicach i Gliwicach, ale również w Pszczynie, Czechowicach-Dziedzicach czy Tarnowskich Górach. Ponadto istotnie zwiększona zostanie liczba pracowników obsługujących infolinię, a wydłużeniu już uległy godziny pracy Centrum Obsługi Pasażera na katowickim dworcu głównym.

Pod adresem www.rozkladjazdy2014.pl uruchomiona została witryna dedykowana nowemu rozkładowi jazdy.

- Strona jest prosta i czytelna, głównie przeznaczona dla użytkowników telefonów komórkowych – dodaje Maciej Zaremba.

15 grudnia 2013 r. Koleje Śląskie, podobnie jak wszyscy przewoźnicy kolejowi w kraju, wprowadzą nowy rozkład jazdy na okres grudzień 2013-grudzień 2014 r. Sama liczba przejechanych w tym czasie pociągokilometrów będzie średniorocznie większa o ok. 4 proc. (6 325 652,707 pockm.), jednak dzięki lepszemu ich rozplanowaniu zwiększy się liczba połączeń na najbardziej popularnych i najistotniejszych relacjach.

W sumie więcej połączeń pojawi na dziewięciu odcinkach. W siedmiu wypadkach tych połączeń będzie mniej, a na kolejnych siedmiu nic się nie zmieni. W wyniku robót torowych zdecydowano o zawieszeniu w tym rozkładzie jazdy pociągów w relacji Lubliniec-Gliwice i Lubliniec-Częstochowa.

PODZIEL SIĘ