Stacja Tunel zmodernizowana

Stacja Tunel zmodernizowana

18 grudnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Zmodernizowane tory, nowy peron z wiatami dla podróżnych i monitoringiem oraz nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjna, podniosą poziom bezpieczeństwa pasażerów podróżujących na trasie Warszawa – Kraków.

Fot. PKP PLK

Nowy układ torów, pozwoli na szybszy i płynniejszy przejazd pociągów przez stację.

PKP Polskie Linie Kolejowe zrealizowały inwestycję, obejmującą przebudowę układu torowego w stacji Tunel, wymianę około 5,5 km torów i zabudowę 16 rozjazdów, budowę nowego peronu wyspowego, nowoczesnych urządzeń sterowania ruchem kolejowym i sieci trakcyjnej a także modernizację przejazdu kolejowo-drogowego. Koszt inwestycji, to ponad 42 mln zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych w Krakowie.

Oprócz modernizacji stacji Tunel, zakończyła się również rewitalizacja linii kolejowej Warszawa – Kraków, na odcinku Kozłów – Tunel, polegająca na wymianie łącznie około 8 km torów, sieci trakcyjnej, przebudowie dwóch wiaduktów i przepustu oraz poprawie bezpieczeństwa na przejeździe kolejowo-drogowym.

W ramach rewitalizacji linii kolejowej, wykonana została również renowacja dwóch tuneli w stacji Tunel oraz przebudowa peronu w stacji Miechów. Łączny koszt prac modernizacyjnych i rewitalizacyjnych w bieżącym roku, na odcinku Kozłów – Kraków, na linii łączącej największą aglomerację w kraju z aglomeracją małopolską, to prawie 70 mln zł.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł KE zatwierdza 93 mln euro na Pendolino KE zatwierdza 93 mln euro na Pendolino
Następny artykuł EN57-1718 wrócił po modernizacji do PKP SKM EN57-1718 wrócił po modernizacji do PKP SKM