Przetarg na tabor do obsługi PKM w styczniu

Przetarg na tabor do obsługi PKM w styczniu

31 grudnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przeciąga się ogłoszenie przetargu na dostawę 10 pojazdów z napędem spalinowym dla Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Według informacji portalu trójmiasto.pl ma to nastąpić w styczniu, ale czy wtedy pociągi zdążą dotrzeć do Trójmiasta na czas?

Fot. Dominik Skudlarski

Przetarg na tabor dla PKM, który od połowy 2015 r. powinien już wozić pasażerów miał być ogłoszony na początku 2013 r., potem w listopadzie. Do dziś go nie opublikowano, ponieważ zarząd województwa pomorskiego wciąż nie ma zabezpieczenia finansowego dla tej inwestycji. Ale jak zapewnia wicemarszałek Ryszard Świlski negocjacje w sprawie umowy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych znajdują się na finiszu. Przetarg powinien więc zostać ogłoszony do 10 stycznia 2014 r.

Nowe pojazdy mają kosztować 150 mln zł, zaś 70 mln zł ma pochodzić ze środków unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, których rozdysponowaniem zajmuje się właśnie CUPT.

Samorządowcy uspokajają, że to jeszcze nie jest moment krytyczny, po którym dostawa 10 składów mogłaby nastąpić znacznie później niż otwarcie linii kolejowej z Wrzeszcza do Osowej.

Czytaj więcej