PKP Intercity planuje rozbudowę zapleczy

PKP Intercity planuje rozbudowę zapleczy

10 stycznia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przewoźnik szykuje w tym roku modernizację istniejących zapleczy utrzymania taboru w całym kraju. Zostaną wyposażone m.in. w instalacje odfekalniania toalet i automatyczne myjnie. Obiekty będą też zabezpieczone ogrodzeniem i monitoringiem.

Fot. Adam Brzozowski

Spółka ma zamiar przebudować zaplecza m.in. w Krakowie, Przemyślu (Bakończyce), Wrocławiu, Gdyni (Grabówek) i Szczecinie (Zaleskie Łęgi). Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity, informuje, że celem tego przedsięwzięcia jest podwyższenie standardu eksploatacyjnego głównych stacji postojowych.

Każda z baz będzie remontowana w innym zakresie, ale w sumie chodzi o wykonanie nowej lub remont istniejącej infrastruktury, w tym utwardzenie międzytorza, montaż instalacji oświetleniowych, montaż instalacji zasilania prądu stałego (24V – 3kV) i zmiennego (230/400V), instalacji sprężonego powietrza, instalacji wodnych oraz instalacji do odfekalniania zbiorników toalet.

Stacje postojowe zostaną też ogrodzone i zabezpieczone monitoringiem wizyjnym. W niektórych stacjach powstaną całoroczne, automatyczne myjnie taboru.

Przewoźnik jest na etapie planowania inwestycji. Nie zdradza jeszcze harmonogramu i kosztu planowanych inwestycji.

PKP Intercity prowadzi program wymiany i modernizacji taboru. Składy Pendolino, 40 nowych EZT oraz nowe i zmodernizowane wagony będą wymagały właściwego utrzymania na stacjach postojowych. Najnowocześniejsza stacja serwisowa powstaje na warszawskiej Olszynce. Obiekt zarządzany przez firmę Alstom będzie przygotowywał Pendolino przed wyjazdem w trasy.

PODZIEL SIĘ