Proteza koniecpolska gotowa jeszcze w tym roku

Proteza koniecpolska gotowa jeszcze w tym roku

07 lutego 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Trwa rewitalizacja tzw. protezy koniecpolskiej, czyli odcinka torów biegnącego od Centralnej Magistrali Kolejowej w kierunku Wrocławia przez Koniecpol, Częstochowę i Opole. Według planów PKP PLK miała być gotowa do kwietnia 2015 r. Wiele wskazuje na to, że zostanie oddana do użytku dużo wcześniej.

Fot. Michał Wójcicki

Rewitalizację kluczowego odcinka „protezy”, Częstochowa – Fosowskie prowadzi Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej z Krakowa.

– Kontrakt mamy wykonać do kwietnia 2015 r. Chcemy go jednak skończyć do grudnia 2014 r. – powiedział „Kurierowi Kolejowemu” Zbigniew Marzec, prezes PNUIK. – Dzięki temu składy Pendolino będą mogły kursować na trasie z Warszawy do Wrocławia już od nowego rozkładu jazdy. Nie widzę zagrożenia realizacji tego kontraktu w tym terminie – dodaje.

Drugi, ważny fragment „protezy”, odcinek Częstochowa Stradom – Koniecpol (tor nr 2) będzie rewitalizowany przez Przedsiębiorstwo Robot Komunikacyjnych z Krakowa, które w ramach kosolidacji Grupy ZUE wchłonęła spółka ZUE S.A. Prace mają się zakończyć w ostatnich dniach listopada 2014 r. Zatem jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego składy Pendolino faktycznie będą mogły rozpocząć kursowanie pomiędzy Warszawą a Wrocławiem już od nowego rozkładu 2014/15. Według szacunków pokonanie trasy, dzięki wyremontowanej „protezie”, między wymienionymi miastami ma im zająć trzy i pół godziny.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł UTK: lubuski tabor PR bez zastrzeżeń UTK: lubuski tabor PR bez zastrzeżeń
Następny artykuł Czerwona eNka dla zakochanych bydgoszczan Czerwona eNka dla zakochanych bydgoszczan