Setki chętnych do pracy na pokładzie Pendolino

Setki chętnych do pracy na pokładzie Pendolino

03 marca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity otrzymało ponad 400 zgłoszeń od chętnych do pracy na pokładzie EIC Premium (Pendolino). Tym samym zakończył się pierwszy etap rekrutacji wewnętrznej na obsługę pociągów dalekobieżnych najwyższej kategorii.

Fot. Bartłomiej Banaszak

Trwa kompletowanie załogi pokładowej pociągów EIC Premium, które zaczną regularnie kursować w grudniu tego roku. Do udziału w wewnętrznym postępowaniu mogli zgłaszać się pracownicy drużyn konduktorskich PKP Intercity. Wymagania, które musieli spełnić kandydaci, to m.in.: minimum rok doświadczenia w pracy w drużynie konduktorskiej, znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego, standardów obsługi klienta oraz zagadnień dotyczących codziennej eksploatacji wagonów i ruchu pociągów.

- Komfort podróżowania to nie tylko nowoczesny pociąg, ale także wysoki standard serwisu pokładowego, dlatego wymagamy od naszych pracowników pełnego zaangażowania i profesjonalizmu. W ubiegłym roku zrealizowaliśmy diagnozę kompetencji i rozpoczęliśmy szkolenia wszystkich spośród ponad 1700 naszych konduktorów. Teraz zaprosiliśmy ich do udziału w rekrutacji na obsługę pociągów EIC Premium. Blisko jedna czwarta podjęła to wyzwanie. Uważam to za dobry wynik - mówi Marcin Celejewski, prezes zarządu PKP Intercity.

W dalszym postępowaniu rekrutacyjnym będą weryfikowane umiejętności z różnych obszarów. Wybrani kandydaci przejdą kolejne testy praktyczne, teoretyczne oraz ze znajomości języka obcego. PKP Intercity planuje także dalsze podnoszenie ich kompetencji poprzez dedykowane szkolenia.

- Nowoczesność, komfort i prestiż to główne motywy, które skłoniły mnie do aplikowania na stanowisko konduktora pociągu EIC Premium. Sam udział w procesie rekrutacyjnym będzie stanowił dla mnie cenne doświadczenie, a dołączenie do załogi pokładowej EIC Premium da możliwość rozwoju – mówi Grzegorz Malczewski, konduktor PKP Intercity.

PODZIEL SIĘ