IZ Zielona Góra mistrzem kolejarzy w futsalu

IZ Zielona Góra mistrzem kolejarzy w futsalu

22 marca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

XVII Otwarte Mistrzostwa Polski Kolejarzy w Halowej Piłce Nożnej OLDBOY zakończyły się zdobyciem tytułu mistrzowskiego przez piłkarzy z IZ Zielona Góra.

Fot. Lech Sipko

Turniej odbył się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji (OSiR) w Wągrowcu. Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej wśród kolejarzy, dobra zabawa, a tym samym pozytywne zagospodarowanie czasu wolnego oraz prowadzenie aktywnego i zdrowego trybu życia.
Zawody zostały szeroko rozreklamowane przez lokalne media i włodarzy miasta Wągrowca. Na naradzie kierowników drużyn, która odbyła się w przeddzień zawodów (piątek), wybrano system gier  „każdy z każdym”, jak również rozlosowano kolejność spotkań. Ustalono, że „Starsi Panowie” grać w systemie 2x10 minut, a sam finał potrwa dwa razy dłużej – 2x20 minut z obowiązkową pięciominutową przerwą.

Dramatyczny finał

Tradycyjnie już emocji  w hali OSiR-u nie brakowało, bowiem do zmagań stanęło sześć najlepszych drużyn futsalu na sieci PKP: IZ Olsztyn, IZ Szczecin, IZ Zielona Góra, CT Poznań, IZ Opole, PR Olsztyn. Teamy wystąpiły w pięcioosobowych składach.

Wszystkie spotkania stały na dobrym poziomie sportowym. Szczególnie zacięty i pełen dramaturgii był ostatni mecz, decydujący o tytule mistrzowskim, rozegrany pomiędzy IZ Zielona Góra a CT Poznań. 

Był to najładniejszy mecz turnieju, trzymający w napięciu do ostatnich sekund. Zakończył się zwycięstwem zielonogórzan 3:2. Niesamowitą formą błysnęli Roman Kwiatkowski i Janusz Śmiałek, którzy dwukrotnie skontrowali  poznaniaków zza szyków obronnych i było „po ptokach”.

Zaprawieni w bojach

Szczególnie duże apetyty na złotą piłkę mieli poznaniacy (CT), którzy przez całe spotkanie bezskutecznie szukali klucza do przeciwnej bramki. Udało się to tylko raz najlepszemu zawodnikowi  Mirosławowi Forszpanikowi, który umieścił futbolówkę w bramce „izetu”.  

IZ  Zielona Góra (wielokrotni mistrzowie Polski) to team rutyniarzy zaprawionych w bojach, których prowadzi znakomity trener i kierownik Marek Kurzawski.

– Piłka nożna jest moją pasją i radością. Źle się czuję bez fizycznej aktywności, bo poprawia mi ona humor, ale także daje poczucie, że robię coś dla siebie, dla zdrowia i dla swoich wspaniałych zawodników – wyznaje Marek Kurzawski, który może być wzorem dla wielu adeptów piłki nożnej, zarówno na boisku, jak i poza nim.

Fair play dla Opola

Skład osobowy "złotej drużyny”: Tomasz Henicz (kapitan), Janusz Śmiałek, Roman Kwiatkowski, Radosław Gożdziejewicz, Paweł Stępień, Mariusz Spychała, Grzegorz Żabczyński, Waldemar Sikora, Andrzej Loks, Dariusz Ibrol. Sędzią głównym zawodów był  Henryk Marczyk z PZPN Poznań.

Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Romana Kwiatkowskiego z IZ Zielona Góra. Klasyfikację najlepszego strzelca turnieju (6 bramek) wygrał Tomasz Mikulewicz  (IZ Szczecin), a najlepszym bramkarzem  został przez aklamację wybrany Marcin Bogacz, naczelnik z CT Poznań. Puchar „fair play” wręczono kapitanowi  IZ Opole.  Ceremonii zamknięcia imprezy dokonał główny organizator mistrzostw  Leszek Mielcarek  i jego asystent Andrzej Ampuła oraz delegat techniczny SKSTiK „Kolejarz” Sławomir Penkowski.

Nagrody rzeczowe, puchary dla 3 najlepszych teamów, pamiątkowe dyplomy, medale i statuetki dokonali zaproszeni goście: Stanisław Wilczyński, burmistrz miasta Wągrowca i Michał Piechocki, starosta powiatu.

Wyniki rozgrywek w I i II dniu zawodów:

 1. PR Olsztyn – CT Poznań 0:3;
 2. IZ Olsztyn – IZ Zielona Góra 0:4;
 3. IZ Szczecin – IZ  Opole 5:1;
 4. IZ Olsztyn – CT Poznań 1:2;
 5. IZ Zielona Góra – IZ Szczecin 1:1;
 6. PR Olsztyn – IZ Opole 0:3;
 7. IZ Olsztyn – IZ Szczecin 0:3;
 8. CT Poznań – IZ Opole 2:1;
 9. PR Olsztyn – IZ Zielona Góra 0:3;
 10. IZ Olsztyn – PR Olsztyn 3:0;
 11. CT Poznań – IZ Szczecin 1:2;
 12. IZ Zielona Góra – IZ Opole 6:1;
 13. IZ Olsztyn – IZ Opole 3:2;
 14. PR Olsztyn – IZ Szczecin 0:3;
 15. IZ Zielona Góra – CT Poznań 3:2.
Końcowa tabela turnieju
IZ  Zielona Góra 13 pkt. (stosunek bramek - 17:4)
IZ  Szczecin           11 pkt.  (13:3)
CT Poznań             10 pkt.  (10:6)
IZ   Olsztyn              6 pkt.  (7:11)
IZ  Opole                  3 pkt.  (8:16)
PR  Olsztyn              0 pkt.  (0:15)

 

PODZIEL SIĘ