Pierwsze FLIRT-y ŁKA są już w Łodzi [zdjęcia]

Pierwsze FLIRT-y ŁKA są już w Łodzi [zdjęcia]

28 kwietnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od czwartku do Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej dotarły pierwsze cztery elektryczne zespoły trakcyjne serii FLIRT 3 produkowane przez Stadlera. Dziś dołączą do nich kolejne dwa EZT dostarczone w ramach pierwszej partii. W środę pociąg ŁKA będzie można obejrzeć na stacji Łódź Kaliska.

Fot. Damian Dratwa

Pierwsze składy ŁKA zostały dostarczone zamawiającemu. Stacjonują na Olechowie. W środę odbędzie się ich publiczna prezentacja na stacji Łódź Kaliska. Marta Markowska, rzecznik ŁKA, informuje, że wraz z dwoma pojazdami, które przyjadą dziś do Łodzi, w sumie dostarczonych będzie sześć EZT w ramach pierwszej partii dostawy. Realizacja kontraktu przez Stadlera przebiega zgodnie z harmonogramem.

W sumie Stadler wyprodukuje dla ŁKA 20 EZT serii FLIRT 3. Składy mają wiele udogodnień dla podróżnych, takich jak biletomaty, klimatyzacja, stojaki na rowery czy gniazdka elektryczne. Pojazdy rozwijają maksymalną prędkość 160 km/h i mieszczą 254 pasażerów.

15 czerwca ŁKA zacznie wozić pasażerów FLIRT-ami do Sieradza.

Dzięki uprzejmości Damiana Dratwy, który uwiecznił jeden z pierwszych FLIRT-ów 26 kwietnia w drodze do Łodzi, prezentujemy galerię nocnych zdjęć pojazdu ŁKA zrobionych na przystanku w Głownie.

PODZIEL SIĘ