Nieudany powrót Acatusa do Łodzi - pociąg znów się zepsuł

Nieudany powrót Acatusa do Łodzi - pociąg znów się zepsuł

03 czerwca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Wczoraj, 2 czerwca o godz. 14:34 Acatus miał wyruszyć z Łodzi Kaliskiej do Skierniewic. Na odjazd zmodernizowanego składu przyjechał osobiście marszałek województwa, Witold Stępień. Przebieg uroczystości zakłóciła awaria pociągu. Nowoczesna maszyna zatrzymała się kilka metrów przed peronem. Pasażerów do Skierniewic zabrał EN57 - donosi portal mmlodz.pl.

Fot. Michał Wójcicki

Jak powiedziała portalowi mmlodz.pl przedstawicielka Urzędu Marszałkowskiego, powodem była drobna usterka elektroniczna. Jak tylko zostanie naprawiona, to pociąg zacznie kursować między Łodzią i Skierniewicami.

Acatus serii ED59-01 to jeden z pierwszych elektrycznych zespołów trakcyjnych nowej generacji zakupiony przez województwo łódzkie w 2006 r. Został wyprodukowany w Pesie Bydgoszcz. Obsługiwał głównie trasy Łódź – Warszawa.

Pociąg, który miał wczoraj wyjechać z powrotem na tory posiada nową malaturę. Poza tym ma jednoprzestrzenne, klimatyzowane wnętrze i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych, dzięki rampie wejściowej ułatwiającej wjazd wózków dla niepełnosprawnych. Posiada estetyczne i ekologiczne toalety, wyposażone w układ zamknięty, wózki napędne z silnikami prądu przemiennego zasilane falownikami wykonanymi w technologii IGTB i nowoczesny system antypoślizgowy. Ponadto, w trzecim kwartale tego roku ma być wyposażony w bezprzewodowy dostęp do internetu oraz biletomaty.

PODZIEL SIĘ