PKP i PLK wyczyszczą 2700 stacji i przystanków

PKP i PLK wyczyszczą 2700 stacji i przystanków

09 czerwca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Rozstrzygnięto przetarg na dwuletnie utrzymanie czystości na stacjach, przystankach, dworcach i peronach w 2700 lokalizacji w całym kraju. PKP S.A. i PKP PLK podpiszą z firmami czyszczącymi umowy w sumie na 112,6 mln zł.

Fot. Adam Brzozowski

PKP S.A. oraz PKP Polskie Linie Kolejowe w maju ogłosiły wspólne postępowanie na utrzymanie czystości na zarządzanych przez siebie obszarach kolejowych. Dzięki temu unikną sytuacji, w której na terenie jednej stacji są inne standardy czystości dworca, peronów i np. przejścia podziemnego czy parkingu.

W rozstrzygniętym przetargu wzięło udział 21 ofert. Firmy składały oferty osobno oraz w konsorcjach. Czeka je wiele pracy, bo postępowanie dotyczy 2700 obiektów na terenie całego kraju, które podzielono na 23 zadania według obszarów: Białystok, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdynia, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Nowy Sącz, Olsztyn, Opole, Ostrów Wielkopolski, Poznań, Rzeszów, Siedlce, Skarżysko Kamienna, Sosnowiec, Szczecin, Tarnowskie Góry, Wałbrzych, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.

Do zadań wykonawcy usług utrzymania czystości należeć będzie m.in. świadczenie usług serwisu dziennego, usuwanie nawisów śnieżnych i zwisających sopli, a także utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych.

Umowy z wykonawcami zostaną zawarte w najbliższych dniach. Okres obowiązywania umów to 1 lipca tego roku – 30 czerwca 2016 r.

Środki na realizację zadania pochodzą z budżetów PKP S.A. i PKP PLK.