Metro Warszawskie zaprasza na stację Dworzec Wileński

Metro Warszawskie zaprasza na stację Dworzec Wileński

17 czerwca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W ostatnią niedzielę miesiąca, 29 czerwca warszawiacy będą mieli okazję zwiedzić budowaną stację Dworzec Wileński. Po raz czwarty w tym roku miasto Warszawa wraz z Metrem Warszawskim oraz wykonawcą, AGP Metro Polska zapraszają mieszkańców stolicy na Dni Otwarte na stacjach centralnego odcinka II linii metra.

Fot. budowametra.pl

Wokół skrzyżowania al. Solidarności i ul. Targowej widać już niebieskie zadaszenia trzynastu wejść do stacji metra Dworzec Wileński. Pod ziemią zakończyła się  budowa rozciągającej się na ponad 120 metrach platformy peronowej, a także torowisk i rozjazdów. W podziemnym pasażu handlowym trwają prace wykończeniowe. Już wkrótce będzie można korzystać z tego ważnego węzła komunikacyjnego prawobrzeżnej Warszawy.

Stacja Dworzec Wileński udostępniona będzie w tym dniu dla zwiedzających w godz. 9.00 - 18.00. Aby wziąć udział w zwiedzaniu, wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Podczas godzinnej wycieczki przyszli pasażerowie wraz z przewodnikami przejdą podziemnymi korytarzami, zejdą na peron pasażerski, wejdą do hali odpraw i przyszłej  galerii handlowej. Zwiedzą również pomieszczenia technologiczne, które podczas codziennej eksploatacji dostępne będą tylko dla pracowników obsługi. Będzie możliwość wykonania zdjęć.

Wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem Metro Warszaskie prosi o dokładne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi warunków uczestnictwa oraz zasad rejestracji, a także Regulaminem pobytu gości na terenie budowy. Rejestracja osób zgłaszających chęć zwiedzenia stacji Dworzec Wileński rozpocznie się w dniu 18 czerwca o godzinie 9.00 i będzie trwała do wyczerpania miejsc.

Zasady rejestracji uczestników, regulamin pobytu gości na terenie budowy oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej Metra Warszawskiego.

PODZIEL SIĘ