Rusza wakacyjna oferta PKP Intercity Bus

Rusza wakacyjna oferta PKP Intercity Bus

25 czerwca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W nocy z piątku na sobotę zaczną kursować wakacyjne autobusy PKP Intercity Bus z Krakowa do Ustrzyk Górnych. W sobotę zacznie obowiązywać kolejna oferta autobusowa, z Malborka do Krynicy Morskiej. Przedstawiamy szczegóły obu ofert skierowanych do wakacjuszy.

Fot. PKP Intercity, Facebook

Autobusy kursujące z Krakowa w Bieszczady będą skomunikowane z pociągiem TLK Pobrzeże jadącym z Kołobrzegu. Pociąg ten wyrusza o godzinie 10.05 i jest w Krakowie Głównym o godz. 22.52. Autobus będzie już czekał na pasażerów, aby wyruszyć w nocną trasę o godz. 23.25.

Dla lubiących nocne podróże

Podróż w góry – przez Rzeszów,  potrwa aż 7 godzin i 55 minut. Do Ustrzyk PKP Intercity Bus dotrze o godz. 7.20. Między Krakowem a Rzeszowem autobus nie ma żadnego przystanku. Później, na trasie do Ustrzyk będzie kilkanaście postojów w miejscowościach turystycznych.

Jeśli ktoś zechce pokonać całą podróż, z Kołobrzegu do Ustrzyk Górnych, korzystając z usług PKP Intercity, będzie się musiał liczyć ze spędzeniem w pociągu i autobusie prawie 22 godzin.

Podróż powrotną transportem kolejowo-autobusowym można pokonać wsiadając do autobusu w Ustrzykach o godzinie 21.35. Do Krakowa pasażerowie dotrą o godz. 5.30. Pociąg TLK Pobrzeże wyjedzie ze stolicy Małopolski o godz. 5.55, aby do Kołobrzegu dotrzeć  na 18.20.

Z Malborka nad morze w 1,5 godziny

Autobusy PKP Intercity z Malborka do Krynicy Morskiej będą skomunikowane z pociągami TLK Pobrzeże i EIC Fregata. Pobrzeże startuje z Krakowa o godz. 5.55 a do Malborka dociera o godz. 13.33. Autobus PKP Intercity Bus rozpoczyna kurs o godz. 14 aby do Krynicy Morskiej przyjechać o 15.35. Po drodze autobus zatrzymuje się na przystankach Nowy Dwór Gdański, Stegna, Sztutowo i Kąty Rybackie.

Drugi, codzienny autobus na tej samej trasie jest skomunikowany z EIC Fregata, który wyrusza z Krakowa o 10.05, aby dojechać do Malborka o godz. 17.22. Po przesiadce w autobus pasażerowie dotrą do Krynicy  o godz. 19.15.

W powrotną trasę z Krynicy można wyjechać PKP Intercity Busem o godzinie 10.00 i 12.35. Jeśli skorzystamy ze skomunikowania z pociągami, do Krakowa możemy dotrzeć odpowiednio o godzinie 19.44 lub 22.52.

W sumie cała podróż w relacji Kraków – Krynica Morska trwa 9,5 godziny.

Nie znamy jeszcze cennika obowiązującego w PKP Intercity Busach. Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity, deklaruje, że cennik zostanie zaprezentowany pod koniec tego tygodnia. Sprzedaż biletów na autobusy turystyczne ruszy wraz z uruchomieniem nowej usługi.

Rozkład jazdy autobusów relacji Kraków – Ustrzyki Górne

Rozkład jazdy autobusów relacji Malbork – Krynica Morska

Oferta PKP Intercity Bus w obu relacjach będzie obowiązywała do końca sierpnia.