Żuławska Kolej Dojazdowa wyrusza na tory

Żuławska Kolej Dojazdowa wyrusza na tory

26 czerwca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W najbliższą sobotę, 28 czerwca Żuławska Kolej Dojazdowa rozpoczyna regularne kursy pasażerskie w sezonie turystycznym 2014.

Fot. Przemysław Strzyżewski

Codziennie do 31 sierpnia włącznie uruchomionych zostanie 8 pociągów w relacjach: Nowy Dwór Gdański – Prawy Brzeg Wisły, Prawy Brzeg Wisły – Sztutowo oraz Jantar – Nowy Dwór Gdański. Ponadto w każdą wakacyjną sobotę w trasę wyjedzie dodatkowy skład kursujący w drugim obiegu jako wzmocnienie codziennych kursów.

Pociągi będą zestawione z wagonów krytych jak również odkrytych, tzw. „letniaków”, dzięki czemu podróżni poczują klimat Żuław i Mierzei Wiślanej z innej niż do tej pory perspektywy. Turyści odbywający podróż pociągami będą mogli zobaczyć m.in. przeprawę promową oraz ujście Wisły do Zatoki Gdańskiej w Mikoszewie czy Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Dodatkową atrakcją na trasie przejazdu pociągów jest jedyny w Europie czynny obrotowy most kolejowy nad rzeką Szkarpawą w Rybinie. Konstrukcja z 1906 roku jest obsługiwana ręcznie przez 2 osoby, a cały proces obrócenia mostu i ułożenia drogi przebiegu dla przejeżdżającego ze Stegny do Nowego Dworu Gdańskiego pociągu trwa kilkanaście minut.

Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych kilka lat temu, jako pierwszy przewoźnik wąskotorowy w Polsce, wprowadziło z powodzeniem sprzedaż biletów za pomocą terminali mobilnych z uwzględnieniem wszystkich ulg ustawowych. W tym roku kolejarze z PTMKŻ przygotowali nowy, dodatkowy kanał dystrybucji biletów. Od 19 czerwca bilety na przejazdy pociągami Żuławskiej Kolei Dojazdowej można nabywać za pomocą telefonów komórkowych i aplikacji moBILET.

Dzięki intensywnej współpracy obu podmiotów, w moBILECIE dostępna jest pełna oferta sprzedażowa PTMKŻ – bilety normalne, ulgowe zawierające wszystkie ulgi ustawowe oraz bilety z cenami zryczałtowanymi. Atrakcyjne ceny biletów oraz możliwość ich zakupu za pośrednictwem nowoczesnych kanałów dystrybucji sprawiają, że Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych stało się liderem innowacyjnych rozwiązań sprzedażowych wśród przewoźników wąskotorowych w Polsce.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.ptmkz.pl w zakładce „Żuławska Kolej Dojazdowa”.

PODZIEL SIĘ