Metro: miesiąc zmian przy Dworcu Wileńskim

Metro: miesiąc zmian przy Dworcu Wileńskim

08 lipca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W nocy z 7 na 8 lipca nastąpiła zmiana organizacji ruchu w rejonie placu Wileńskiego. Dotychczasowe jezdnie al. Solidarności zostały zamknięte, a ruch przeniesiony na przygotowaną już nawierzchnię po północnej stronie, do tej pory objętą ogrodzeniami placu budowy. Wprowadzone zmiany umożliwią scalenie układu komunikacyjnego w tym rejonie, do tej pory odtwarzanego na dwóch niezależnych frontach.

Fot. budowametra.pl

Do końca lipca przejazd al. Solidarności między budynkiem poczty i centrum handlowego będzie funkcjonował w formie jednopasmowej, dwukierunkowej jezdni. W tym czasie na terenie wyłączonym z ruchu powstanie nowy układ komunikacyjny skrzyżowania al. Solidarności z Targową. Odbudowane zostanie torowisko biegnące wzdłuż ulicy Targowej i zespolone z przygotowanym już rozjazdem w północnej części ulicy. Przywrócony zostanie również rozjazd umożliwiający przejazd pomiędzy Targową i mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Dla pieszych zmiana organizacji ruchu oznacza przesunięcie przejść naziemnych odpowiednio na wschód i zachód, ale także uruchomienie nowego, szerokiego przejścia na północy, pomiędzy cerkwią i budynkiem PKP.

Lokalizacja przystanków autobusów miejskich nie ulega zmianie, przystanki kursów dalekobieżnych przesuną się w kierunku ulicy Rzeszotarskiej.

PODZIEL SIĘ