Bezobsługowe pociągi dla singapurskiego metra

Bezobsługowe pociągi dla singapurskiego metra

23 lipca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Do Singapuru dotarły dwa pierwsze składy JV SATCO1 wyprodukowane przez Alstom Transport. Lokalny Zarząd Transportu Lądowego (LTA) zamówił łącznie 42 pojazdy tego typu. Pociągi te są całkowicie bezobsługowe i będą kursowały na dwóch liniach tamtejszego metra.

Fot. Alstom

Nowe pociągi należą do rodziny Metropolis (tej samej, której składy kursują obecnie w warszawskim metrze). Spośród 42 zamówionych składów 18 sześcioczłonowych pociągów trafi na purpurową linię północno-wschodnią. Pozostałe pojazdy są trójczłonowe i będą kursować na pomarańczowej linii obwodowej. Ruch kolejowy na obu tych liniach jest całkowicie zautomatyzowany. Dostarczone przez Alstom składy pozwolą na zwiększenie ich przepustowości o 60-70 procent.

Składy JV SATCO1 są owocem współpracy zakładów Alstomu mieszczących się we francuskim Valenciennes i w Szanghaju, gdzie je zaprojektowano i wyprodukowano.

- Te wysokiej klasy zakłady produkcyjne gwarantują, że pociągi te zostały wykonane z najwyższymi standardami jakości i technologii. Jesteśmy dumni, że staną się częścią nowoczesnej, singapurskiej sieci kolejowej i oczekujemy dalszej współpracy z LTA w przyszłości – powiedział Filippo Scotti, dyrektor Alstomu na region wschodniej Azji i Pacyfiku podczas przekazywania pociągów.

Dostawa tych pociągów dla singapurskiego przewoźnika jest największym dotychczasowym kontraktem Alstomu w południowo-wschodniej Azji. Powinny pojawić się na tamtejszych torach w połowie 2015 roku.

PODZIEL SIĘ