II Parada Lokomotyw ożywi stację w Międzychodzie

II Parada Lokomotyw ożywi stację w Międzychodzie

30 lipca 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W drugiej połowie wakacji szykuje się wiele ciekawych imprez mających na celu promocję kolei. Jedną z nich jest II Parada Lokomotyw w Międzychodzie, która odbędzie się 16 sierpnia na torach stacji Międzychód. Udział w paradzie wezmą m.in. lokomotywa parowa Ol49-69 z wolsztyńskiej parowozowni, lokomotywa spalinowa SU45 z lokomotywowni w Krzyżu i lokomotywa spalinowa BR285 z Lotos Kolej.

Fot. IRiPK

Planowany jest też przyjazd innego taboru. W tej sprawie trwają obecnie ustalenia, szczegóły będą podawane z biegiem czasu, po ustaleniach z właścicielami poszczególnych maszyn.

Lokomotywy parowe przez wiele lat obsługiwały składy pasażerskie przejeżdżające przez Międzychód. Organizatorzy mają nadzieję, że widok składu z parowozem na czele przypomni wielu osobom lata świetności międzychodzkiego węzła kolejowego.

Warto udać się w czasie długiego wakacyjnego weekendu do Międzychodu - trwa rezerwacja biletów na pociągi z Poznania: "Pojezierze" i z Wolsztyna "Farmer" oraz oferty specjalnej z Poznania: KKZ Sielawa - czyli zabytkowego autobusu, który przemierzy historyczną linię kolejową, aktualnie nieczynną, z Poznania przez Szamotuły, Ostroróg, Chrzypsko Wielkie do Sierakowa i Międzychodu. Dodatkowe atrakcje będą związane z możliwością skorzystania z przejazdu pociągami turystycznymi uruchamianymi tego dnia z Międzychodu. W sumie zaplanowano pięć lokalnych pociągów w trzech kierunkach - do Wierzbna, Międzychodu Letnisko oraz do Łowynia przez Gorzyń.

Organizatorem pociągów specjalnych uuchamianych w ramach II Parady Lokomotyw w Międzychodzie w dniu 16 sierpnia jest Instytut Rozwoju i Promocji Kolei z Poznania. Rezerwacja biletów dostępna jest na stronie www.TurKol.pl.

Na imprezę zapraszają również samorządy lokalne powiatu międzychodzkiego, miasto Międzychód, Gmina Sieraków, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a także spółki kolejowe tj. Wielkopolski Oddział Przewozów Regionalnych, Zakład Linii Kolejowych PKP PLK w Zielonej Górze oraz Lotos Kolej.

PODZIEL SIĘ