Tramwaje Śląskie: Twisty mówią po angielsku

Tramwaje Śląskie: Twisty mówią po angielsku

01 sierpnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Aglomeracja Śląsko-Zagłębiowska z każdym rokiem gości coraz większą liczbę obcokrajowców. Aby ułatwić im poruszanie się tramwajami spółka Tramwaje Śląskie rozpoczęła wdrażanie systemu głosowej informacji pasażerskiej w języku angielskim – najpierw w Twistach.

Fot. Tramwaje Śląskie

20 wagonów Pesa Twist stacjonujących w zajezdni w Katowicach Zawodziu zostało wyposażonych w komunikaty głosowe w języku angielskim. Przetłumaczone zostały przede wszystkim takie informacje, jak: numer linii, kierunek jazdy, informacja o możliwości przesiadki, zmiany trasy, a także nazwy niektórych przystanków. Wszystko to ma na celu ułatwienie obcokrajowcom korzystania z komunikacji tramwajowej.

– W naszej Aglomeracji przybywa studentów z zagranicy, coraz więcej jest turystów, ludzi biznesu, a nowe inwestycje – jak Międzynarodowe Centrum Kongresowe czy Muzeum Śląskie – przyciągną kolejnych obcokrajowców. Im wszystkim łatwiej będzie korzystać z tramwaju, jeśli usłyszą komunikaty w języku, jaki znają, a dla większości jest to angielski – mówi Andrzej Zowada, rzecznik Tramwajów Śląskich.

W dalszej perspektywie Spółka będzie wprowadzać je również w pozostałych tramwajach. Co ważne, od 2 sierpnia zmieni się zakres linii obsługiwanych najnowszymi wagonami. Pociągi stacjonujące w zajezdni w Katowicach Zawodziu obsługiwały dotąd jedynie linię nr 35 między Zawodziem a pl. Wolności, zaś od soboty Twisty skierowane zostaną przede wszystkim na linię nr 6 kursującą od pl. Miarki w Katowicach do Politechniki Śląskiej w Bytomiu, choć pozostaną również na dotychczasowej linii.

PODZIEL SIĘ