PKP Cargo wspiera młodych piłkarzy Zagłębia Sosnowiec

PKP Cargo wspiera młodych piłkarzy Zagłębia Sosnowiec

24 sierpnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Promocja zdrowego trybu życia, integracja w regionie, aktywizacja środowiska młodych ludzi - to cele współpracy pomiędzy PKP Cargo a klubem sportowym Zagłębie Sosnowiec. PKP Cargo będzie wspierać sportowy rozwój prawie 500 młodych adeptów piłki nożnej.  

Fot. PKP Cargo

PKP Cargo od lat wspiera wiele lokalnych inicjatyw sportowych, w tym także wiele przedsięwzięć z zakresu szkolenia młodych piłkarzy.

- Sport kształtuje prospołeczne postawy, a sukcesy nawet najmłodszych adeptów piłki nożnej wywołuje niewątpliwą satysfakcję i świadomość wpływu na ich pozytywny rozwój. Ważne jest także to, że młodzi ludzie razem grają, kształtują hart ducha i charaktery, przebywając ze sobą kilka razy w tygodniu w dobrej atmosferze sportowej rywalizacji - mówi Mirosław Kuk, rzecznik prasowy PKP Cargo.

W Sosnowcu działa Akademia Zagłębia oraz Junior Football. Szkółka ma na celu nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia, ale także wyławianie talentów w możliwie najwcześniejszym etapie. Szkolenie ma charakter interdyscyplinarny, gdyż dzieci i młodzież mają zajęcia z dietetykiem czy psychologiem sportowym. Dzięki wsparciu sponsorów oraz działaniom klubu, dzieci i młodzież mają okazję do gry w turniejach (np. Śląska Liga Trampkarzy).

Przypomnijmy, że PKP Cargo wspiera też Akademię Piłkarską, która działa przy Ruchu Chorzów i też zrzesza kilkaset dzieci. Młodzi adepci są podzieleni na kilkanaście grup szkoleniowych o różnym stopniu intensywności (od  2 do nawet 10 godzin tygodniowo treningów).
Dzięki wsparciu partnerów Akademia oferuje profesjonalne treningi dla dzieci już od 4 roku życia. Aby dać swoim podopiecznym okazje do wykazania się i nauki nowych umiejętności, fundacja organizuje wyjazdy na turnieje do Niemiec, ale także w Polsce (turnieje Volkswagen Masters Cup w Opalenicy, turniej Tymbarku w Limanowej, turniej Ergo Areny w Gdyni).

Od 2008 roku PKP Cargo szczególnie związana jest także z bieganiem. W spółce funkcjonuje drużyna maratończyków PKP Cargo, którzy biorą udział w ogólnopolskich i lokalnych biegach. W tym roku były to m.in. Warsaw Orlen Marathon, we wrześniu odbędzie się także Bieg Wisły, którego sponsorem głównym będzie PKP Cargo. W październiku zaś pracownicy spółki pojadą do Amsterdamu na jeden z dziesięciu najbardziej znanych maratonów na świecie, czyli TCS Amsterdam Marathon. PKP Cargo pokryje wszystkie koszty związane z udziałem jej pracowników w wydarzeniu.

Odpowiedzialny i zrównoważony biznes w PKP Cargo to również wsparcie drużyn, stowarzyszeń czy klubów sportowych, dotacje obiektów sportowych i szkół, inicjatywy sportowe lokalnej młodzieży.

PODZIEL SIĘ