Szczecin: Moderus Beta rozpoczyna regularne kursy

Szczecin: Moderus Beta rozpoczyna regularne kursy

09 października 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dziś pracę w Szczecińskich Tramwajach rozpoczął nowy tramwaj – Moderus Beta. Będzie woził pasażerów na linii 3, która kursuje pomiędzy Lasem Arkońskim a pętlą tramwajową na Pomorzanach.

Fot. Tramwaje Szczecińskie

To pierwszy w Szczecinie tramwaj częściowo niskopodłogowy. Oznacza to, że środkowa część pojazdu jest niskopodłogowa – natomiast przód i tył wysokopodłogowy.

Pojazd został złożony przez pracowników spółki Tramwaje Szczecińskie z elementów, które dostarczył Modertrans Poznań. Jednobryłowy tramwaj ma 28,25 metrów długości. Jednorazowo będzie nim mogło podróżować ok. 200 pasażerów, z czego 62 na siedząco. Miejsca siedzące zostały zamontowane także w części niskopodłogowej. Tramwaj został pomalowany zgodnie z obowiązującą w Szczecinie kolorystyką Floating Garden. Wyposażony został w system elektronicznej informacji pasażerskiej i monitoring

Wkrótce do Szczecina trafią elementy do samodzielnego złożenia drugiego tramwaju z częściowo obniżoną podłogą. Tak jak w przypadku pierwszego pojazdu także elementy drugiego dostarczy Modertrans Poznań.

PODZIEL SIĘ