WKD odwołuje remont torów w Warszawie

WKD odwołuje remont torów w Warszawie

10 października 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Remont toru nr 1 na odcinku  Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Zachodnia WKD, który miał być przeprowadzony w okresie 12 października – 16 listopada nie odbędzie się - poinformowała w komunikacie Warszawska Kolej Dojazdowa.

Fot. Dominik Skudlarski

Jak tłumaczy nam Krzysztof Kulesza, rzecznik Warszawskiej Kolei Dojazdowej dziś miało się odbyć przejęcie placu budowy przez wykonawcę, którym jest Trakcja PRKiI.

- Okazało się jednak, że są problemy techniczne z wjazdem na linię WKD w okolicach Pruszkowa z linii nr 1, ponieważ toczą tam się prace modernizacyjne prowadzone przez zarządcę infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe. Wskutek tego terminowe wprowadzenie maszyn i wagonów wykonawcy nie jest możliwe – tłumaczy rzecznik. 

Wjazd nie jest całkowicie zablokowany, ale nie pozwoli na terminową realizację zaplanowanych robót. Stąd decyzja o odwołaniu remontu. W związku z tym pociągi WKD będą kursować zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym od czerwca.

Obecnie WKD analizuje możliwości wprowadzenia korekt do pierwotnego harmonogramu prac. Przewoźnik nie jest na tę chwilę w stanie stwierdzić, czy po zakończeniu dodatkowych analiz prace będą mogły zacząć się jeszcze w tym roku czy dopiero na początku 2015 r. Docelowy termin robót zostanie przekazany do publicznej wiadomości z wyprzedzeniem czasowym wynoszącym co najmniej 21 dni.

PODZIEL SIĘ