Dwa pierwsze składy Pendolino odebrane przez PKP IC

Dwa pierwsze składy Pendolino odebrane przez PKP IC

17 października 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dwa pierwsze pociągi Pendolino zostały dziś odebrane przez PKP Intercity. Potwierdziły się zatem słowa przewoźnika, który zapewnił, że nowe pociągi produkowane przez Alstom pojawią się w grudniu na polskich torach.

Fot. Dominik Skudlarski

Informację o odebraniu pierwszych dwóch egzemplarzy ED250 potwierdziła Zuzanna Szopowska, rzeczniczka PKP Intercity. – Mamy nadzieję, że kolejne składy zostaną przez nas odebrane lada moment – dodała.

Jeszcze w tym tygodniu media informowały o usterkach, które zostały odkryte w odbieranych przez przewoźnika pociągach. Alstomowi udało się je szybko usunąć i dwa pierwsze składy mogą już bez przeszkód wozić pasażerów. Zanim to jednak nastąpi muszą się zakończyć prowadzone obecnie szkolenia przyszłych maszynistów Pendolino, a także załóg konduktorskich tych pociągów.

Kontrakt na zakup Pendolino PKP Intercity podpisało z firmą Alstom Transport 30 maja 2011 r. Kontrakt o wartości 665 mln euro (2,64 mld zł) obejmuje dostawę 20 pociągów zespołowych oraz budowę zaplecza technicznego w Warszawie, dedykowanego wyłącznie dla potrzeb utrzymania tego taboru. Podpisana umowa obejmuje także utrzymanie techniczne pociągów przez okres maksymalnie 17 lat.