Pracownicy PKP Cargo pobiegną w Holandii

Pracownicy PKP Cargo pobiegną w Holandii

19 października 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dziś dziesięcioro pracowników PKP Cargo wystartuje w 39. edycji prestiżowego TSC Amsterdam Marathon 2014. To już druga w tym roku impreza biegowa na królewskim dystansie 42,195 km, w której pracownicy spółki wezmą udział, a jednocześnie ich debiut w zagranicznym biegu tej rangi.

Fot. PKP Cargo

Wśród 16 tysięcy biegaczy z całego świata, którzy w niedzielę wyruszą na trasę maratonu, znajdować się będzie dziesięcioro zawodników PKP Cargo, pracujących na co dzień w zakładach PKP Cargo zlokalizowanych na terenie całej Polski. Start w tegorocznej edycji najbardziej prestiżowego maratonu w Holandii zorganizowano w ramach autorskiego programu „Firma Przyjazna Bieganiu” realizowanego w PKP Cargo już od dwóch lat.

- Świadomie podjęliśmy decyzję, aby długo wyczekiwany debiut naszej drużyny w zagranicznym maratonie odbył się właśnie w Holandii. Maraton w Amsterdamie cieszy się zasłużonym uznaniem jednego z najlepszych i najbardziej prestiżowych biegów w Europie, a dodatkowo Holandia jest strategicznym obszarem naszej działalności – mówi Dariusz Browarek, członek zarządu PKP Cargo, przedstawiciel pracowników. – Decydując się na start w Amsterdamie, chcieliśmy przy tej okazji przybliżyć naszym pracownikom miejsce, które zaczyna odgrywać coraz większą rolę w strategii rozwoju naszej spółki. Cieszę się, że nasi pracownicy zdecydowali się wziąć udział w zbliżającym się biegu. Dla większości członków naszej drużyny będzie to już kolejny start w ramach programu „Firma przyjazna bieganiu oraz kolejny maraton w tym roku– dodaje.

W tym roku nowe rekordy życiowe będą mieli szansę ustanowić pracownicy PKP Cargo. Każdy z członków drużyny PKP Cargo ma już za sobą doświadczenie w bieganiu na tym dystansie. Dla niekwestionowanego rekordzisty wśród startujących – Zenona Hartunyz Północnego Zakładu PKP Cargo – będzie to 20. maraton, w którym pobiegnie. Rok temu w czasie Maratonu w Warszawie pokonał pełny dystans w imponującym czasie 2:53:47. Drużynę PKP Cargo tworzą również zawodniczki. Jedna z nich, Jolanta Witasik z Dolnośląskiego Zakładu PKP Cargo, biega regularnie od ponad 10 lat, w tym ostatnie 3 lata w barwach PKP Cargo.

- Przygotowując się do maratonu w Amsterdamie, trenowałam średnio 2-3 razy w tygodniu, nawet po 20 km. Chciałabym w niedzielnym biegu pokonać granicę 4 godzin– mówi Jolanta Witasik z Dolnośląskiego Zakładu PKP Cargo. Już od ponad 3 lat startuję w ramach drużyny PKP Cargo i widzę, jak ważne są takie integrujące i aktywizujące inicjatywy. Sama też staram się promować zdrowy tryb życia, prowadząc w moim mieście „Klub Biegacza” – dodaje.

TSC Amsterdam Marathon jest jednym z największych i najbardziej popularnych zawodów biegowych tego typu na świecie. Od kilkudziesięciu lat odbywa się w drugiej połowie października. Start i meta mają miejsce na zbudowanym w 1928 roku Stadionie Olimpijskim. 

PODZIEL SIĘ