Śląskie: dwa pociągi jechały „na czołówkę”

Śląskie: dwa pociągi jechały „na czołówkę”

17 października 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dziś o godzinie 15.00 między stacjami Kalety i Koszęcin w województwie śląskim w odległości 200 metrów od siebie zatrzymały się dwa pociągi: Kolei Śląskich z Katowic do Lublińca i towarowy z Forst do Tarnowskich Gór – poinformowało PKP PLK.

Fot. Patryk Farana

Jak zapewnia zarządca infrastruktury nie było bezpośredniego zagrożenia zdrowia i życia pasażerów. Na miejscu działa obecnie komisja, która ustali przyczyny zdarzenia. Podróżni w pociągu do Lublińca pozostają pod opieką drużyn konduktorskich i są na bieżąco informowani o sytuacji. Przewoźnik przygotowuje zastępczą komunikację autobusową.

- Nie znamy przyczyny dlaczego dyżurny ruchu wyprawił pociąg Kolei Śląskich na tor, na którym pod semaforem stał skład towarowy. Sprawdza to specjalna komisja – powiedział Maciej Dutkiweicz z wydziału prasowego PKP PLK. – Maszynista gdy zauważył na torze drugi skład zatrzymał swój pociąg. Dyżurny ruchu został odsunięty od pracy. Pracę podjął inny pracownik. W pierwszej kolejności zajmujemy się pasażerami zapewniając wspólnie z przewoźnikiem zastępczą komunikację autobusową – dodał.

Aktualizacja: po godzinie 20 przywrócony został bezpośredni ruch pociągów na trasie Kalety – Koszęcin.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Dwa pierwsze składy Pendolino odebrane przez PKP IC Dwa pierwsze składy Pendolino odebrane przez PKP IC
Następny artykuł Prezes PKP Intercity patronem studiów w SGH Prezes PKP Intercity patronem studiów w SGH