PLK prezentuje stan faktyczny robót na CMK

PLK prezentuje stan faktyczny robót na CMK

13 listopada 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W związku z doniesieniami medialnymi nt. rzekomych opóźnień w realizacji robót na odcinku Warszawa - Katowice, PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały zdjęcia przedstawiające stan faktyczny prac w wybranych miejscach na tej trasie.

Fot. PKP PLK

Z oświadczenia zarządcy infrastruktury w sprawie nieprawdziwych informacji przytoczonych przez Dziennik Gazetę Prawną i Polsat News na podstawie filmu opublikowanego w portalu wpolityce.pl wynika, że film nie przedstawia aktualnego zaawansowania modernizacji na trasie, po której od grudnia będzie kursować Pendolino.

W komunikacie PLK stwierdzono, że nieprawdą jest m.in. to, iż na stacji Warszawa Włochy trwa budowa drugiego toru. Każdy, kto podróżuje tą trasą widzi, że jest ona dwutorowa. Ponadto, nieprawdziwe są informacje, że „wiadukt nad S8 wygląda jak po wybuchu bomby”.

Dobitnym dowodem na potwierdzenie tych słów są zdjęcia PKP PLK, które prezentujemy poniżej:

Zdjęcia i filmy rzekomo „datowane na październik”, w ocenie PLK mogą pochodzić w września.


 

O przedstawienie rzetelnego raportu ze stanu robót, który by jednoznacznie określał poziom zaawansowania inwestycji apelowali eksperci. Według Jakuba Majewskiego, prezesa fundacji Pro Kolej i byłego wiceprezesa Urzędu Transportu Kolejowego PKP Polskie Linie Kolejowe mogłyby uciąć spekulacje na temat przygotowania infrastruktury dla projektu Pendolino. – Niestety, nie jest im przeciwstawiany precyzyjny przekaz zarządcy infrastruktury, czy jeszcze lepiej zewnętrznego audytu lub inżynierów kontraktu – tłumaczy ekspert.

PODZIEL SIĘ