CAF dostarczy do Holandii 120 pociągów

CAF dostarczy do Holandii 120 pociągów

19 listopada 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Hiszpański producent pociągów CAF jest tuż przed podpisaniem umowy na dostawę 120 nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Holenderskich. Pociągi miałyby rozpocząć pracę od 2018 r.

Fot. Ralf Roletschek, Wikimedia, lic. GNU

- Jesteśmy w tej chwili na etapie omawiania ostatnich szczegółów zamówienia wraz z CAF – powiedział rzecznik narodowego przewoźnika Edwin van Scherrenburg. Na poprzednim etapie przetargu oprócz CAF był także Alstom. Na razie ten drugi producent jest traktowany jako rezerwowy. Przetarg dotyczy zakupu 120 pociągów, ale jest opcja rozszerzenia zamówienia o kolejne składy. Wartość kontrakt to pół miliarda euro.

Nowe pociągi proponowane przez CAF będą podobne do szybkich składów klasy Sprinter, które już jeżdżą po holenderskich torach. Są przestronne, z dużymi oknami i posiadają wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Zostały także przystosowane do jazdy z systemem ERTMS.

- CAF to dobry wybór. Firma ta ma ponad 150 letnią historię i jest jednym z pięciu największych przewoźników w Europie. Rozmawialiśmy z wieloma klientami tej firmy i wszyscy są zadowoleni – chwali producenta Edwin van Scherrenburg. W Holandii jeździ wiele pojazdów tej firmy, m.in. w amsterdamskim metrze. Na torach można też już spotkać składy typu zaproponowanego przez hiszpańskiego producenta w tym przetargu.

PODZIEL SIĘ