Święto Kolejarza w Parowozowni Skierniewice

Święto Kolejarza w Parowozowni Skierniewice

21 listopada 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dzień 25 listopada jest dniem, w którym kolejarze obchodzą swoje święto. Ich patronką jest św. Katarzyna Aleksandryjska. Z tej okazji już w sobotę 22 listopada, w godz. 11.00 - 14.00 Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei zaprasza do zabytkowej Parowozowni Skierniewice.

Fot. psmk.org.pl

W programie imprezy jest wystawa współczesnego taboru kolejowego wykorzystywanego do remontu/modernizacji linii kolejowych, wystawa urządzeń sterowania ruchem kolejowym, wystawy stałe i okolicznościowe oraz uroczysta prezentacja dwóch najnowszych eksponatów z kolekcji PSMK. Zmęczeni turyści będą mogli posilić się na terenie Parowozowni potrawami z grilla serwowanymi przez pizzerię Atmosfera.

Specjalnie dla uczestników obchodu Święta Kolejarza Oddział Łódzki PR przygotował ofertę promocyjną. Każdy uczestnik, który tego dnia przyjedzie do Skierniewic pociagiem Przewozów Regionalnych, będzie mógł na podstawie biletu na przejazd "tam" z pieczęcią "Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei..." nieodplatnie powrócić do miejsca rozpoczęcia podróży - w obrębie województwa łódzkiego i śląskiego (z kierunku Częstochowy) do godziny 24.00 w/w dniu.

Pieczęć można uzyskać na odwrocie biletów na portierni w Parowozowni, ul. Łowicka 1.

Szczegóły imprezy na stronie www. psmk.org.pl

PODZIEL SIĘ