Podkarpackie zyskało dwa nowe EZT-y

Podkarpackie zyskało dwa nowe EZT-y

24 listopada 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Do Oddziału Podkarpackiego Przewozów Regionalnych przybyły dwa kolejne elektryczne zespoły trakcyjne zakupione przez Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Obecnie przewozy realizować będzie już sześć nowych pojazdów.

Fot. Przewozy Regionalne

Ostatnio przybyłe skłądy to trójczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne: EN64-001 i EN64-005 typu 40WE, wyprodukowane przez bydgoską Pesę. Pociągi obsługiwać będą połaczenia na odcinku Rzeszów – Przemyśl/ Przemyśl – Rzeszów, a od 14.12.2014r. (tj. od nowego rozkładu jazdy) również niektóre pociągi na trasie Rzeszów – Tarnów/ Tarnów – Rzeszów.

Nowe pojazdy to bezprzedziałowe, jednoprzestrzenne, pojazdy klasy 2, w całości dla niepalących. Oferują łącznie po 320 miejsc, z czego 157 miejsc siedzących stałych, 13 uchylnych oraz 150 stojących.

Pojazdy są wyposażone w 2-skrzydłowe drzwi z systemem odskokowo-przesuwnym, po jednej parze na człon. Estetycznie zaprojektowane wnętrza pojazdu zapewniają komfortowe podróżowanie; z klimatyzacją, z dostępem do Internetu, w wygodnych fotelach, zamontowanych jako stałe i uchylne. Nad fotelami znajdują się miejsca na bagaż podręczny, zaś na większy bagaż przewidziano większą przestrzeń w członie A.

Przy pierwszych drzwiach członu A i C znajdują się automaty biletowe, przyjmujące płatności wyłącznie kartami płatniczymi.

Człon C jest przystosowany do przewozu pasażerów na wózkach inwalidzkich (2 miejsca z pasem do przypięcia wózka). Drzwi w członie C posiadają specjalnie oznaczony przycisk dla osób poruszających się na wózkach. W tej części znajduje się również WC. Pojazd oferuje także miejsca do przewozu rowerów.

Pojazd wyposażono w nowoczesne systemy: bezpieczeństwa SHP, monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego, zewnętrzny i wewnętrzny system informacji pasażera, system zliczania pasażerów oraz kontroli i diagnostyki pojazdu. Ponadto przy drzwiach zamontowano urządzenia interkomu, tj. systemu umożliwiającego porozumienie się pasażerów z obsługą pojazdu oraz rączki hamulca bezpieczeństwa.

PODZIEL SIĘ