Paraliż w Czechach. Składy do Warszawy zawrócone

Paraliż w Czechach. Składy do Warszawy zawrócone

02 grudnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Z powodu oblodzonej sieci trakcyjnej u naszego południowego sąsiada czeski zarządca infrastruktury zadecydował o konieczności zawrócenia trzech pociągów zmierzających z Wiednia do Warszawy. Pasażerowie nie mogą dostać się do Polski – donosi portal TVN24.pl

Fot. Kuba Batorowicz

Pociąg Euro City „Chopin” jadący z Wiednia dojechał jedynie do stacji kolejowej Breclav i z powodu oblodzonej trakcji w Czechach został zawrócony. Pasażerowie są pod opieką Austriaków, którzy czekają na sygnał od Czechów, kiedy trakcja zostanie przygotowana i pociągi będą mogły wyruszyć.

Z powodu kłopotów po stronie czeskiej zawrócony został również EC „Chopin” jadący z Warszawy do Wiednia. Dla pasażerów została przygotowana komunikacja zastępcza.

Ta sama sytuacja dotyczyła również pociągów EC „Polonia” rel. Warszawa – Wiedeń oraz EC „Silesia” rel. Kraków – Praga – Wiedeń – Budapeszt.

Marznący deszcz atrzymał także część komunikacji miejskiej podaje portal www.idnes.cz. W Pradze i Ołomuńcu nie kursują tramwaje. Natomiast w Brnie zamiast trolejbusów na trasy wyjechały autobusy.

PODZIEL SIĘ