Stadler kupił działkę w Siedlcach za ok. 29 mln zł

Stadler kupił działkę w Siedlcach za ok. 29 mln zł

13 stycznia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Stadler Polska nabył w grudniu 2014 r. od PKP S.A., za kwotę 28,7 mln zł, prawo użytkowania wieczystego działek o łącznej powierzchni ponad 5,5 hektara, na których jest zlokalizowany zakład produkcyjny spółki w Siedlcach.

Fot. Stadler Polska

Dotychczas działki były dzierżawione przez producenta taboru. Zakup został dokonany w drodze przetargu. Jest to kolejny krok w umacnianiu przez Stadler pozycji na polskim rynku, po wygraniu w ostatnich latach przetargów na dostawę elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz PKP Intercity.

– Decyzja o zakupie działki w Siedlcach zapadła już wcześniej. W ostatnich latach dużo inwestowaliśmy w rozwój naszego siedleckiego zakładu. Zlecenia otrzymane od Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz PKP Intercity potwierdziły, że decyzja ta była słuszna – powiedział Christian Spichiger, wiceprezes wykonawczy Stadler na Europę Środkową oraz prezes zarządu Stadler Polska.Doceniamy potencjał polskiego rynku i jesteśmy przekonani, że nasze produkty – nowoczesne, komfortowe i ekonomiczne pojazdy szynowe, stanowią dla niego bardzo atrakcyjną ofertę. Nasz zakład produkcyjny w Siedlcach powstał z myślą o realizacji przede wszystkim zamówień z rynku lokalnego, dlatego, obok zleceń dla przewoźników z innych krajów europejskich, zamówienia od polskich klientów są dla nas bardzo istotne. Pozwolą one utrzymać obecne miejsca pracy i dalej inwestować w rozwój siedleckiej fabryki.

Stadler Polska specjalizuje się w produkcji elektrycznych i spalinowych zespołów trakcyjnych z rodziny FLIRT oraz GTW. W 2015 r. siedlecki zakład zakończy realizację kontaktu na dostawę pociągów FLIRT3 dla Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Będzie też realizował zamówienie na 20 pociągów FLIRT3 dla PKP Intercity w ramach konsorcjum z Newagiem, a także produkował pojazdy dla przewoźników europejskich. Obecne moce produkcyjne zakładu to ok. 6 czteroczłonowych pociągów FLIRT miesięcznie. Ponadto w siedleckiej fabryce są produkowane komponenty elektryczne, tj. tablice rozdzielcze i wiązki kablowe używane do budowy pociągów typu KISS. Firma świadczy również usługi z zakresu utrzymania taboru, m.in. dla Kolei Śląskich, Kolei Mazowieckich, LEO Express oraz ŁKA.