GUS: udział PKP Cargo w rynku wyższy o ponad 2 proc.

GUS: udział PKP Cargo w rynku wyższy o ponad 2 proc.

28 stycznia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Porównując rok do roku, w grudniu udział Grupy PKP Cargo w rynku pod względem przewiezionej masy wzrósł o ponad 2 punkty procentowe i wyniósł 49,12 proc. – wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Fot. Bartosz Dziubecki

Pod względem wykonanej pracy przewozowej udział Grupy PKP Cargo wzrósł z 57,77 proc. w grudniu 2013 roku do 58,05 proc. w analogicznym miesiącu 2014 roku.

- Warto pamiętać, że w 2014 roku obserwowaliśmy zmniejszenie eksportu węgla o połowę w porównaniu do 2013 roku. Dla nas oznaczało to poszukiwanie pracy na rynku krajowym. Wyniki przewozowe pokazują, jak ogromna pracę wykonaliśmy na tym polu – mówi Jacek Neska, członek zarządu ds. handlowych w PKP Cargo. - Dodatkowo rezultaty grudnia pokazują jak sprawnie obsłużyliśmy końcówkę szczytu  przewozowego i  to pomimo znaczących utrudnień na sieci kolejowej.  Potwierdzają też zasadność dokonanych w ubiegłym roku inwestycji taborowych. To dzięki nim byliśmy w stanie zrealizować zlecenia naszych klientów i obsłużyć zwiększony popyt na transport węgla – dodaje.

W ujęciu rocznym PKP Cargo utrzymało udział w rynku pod względem przewiezionej masy na poziomie zbliżonym do 2013 roku (48,62 proc. w roku 2014).