Kombud: nasze działania są transparentne

Kombud: nasze działania są transparentne

28 stycznia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

– Jesteśmy zaskoczeni decyzją UOKiK. Nie naruszyliśmy ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów, dlatego odwołamy się do Sądu Okręgowego w Warszawie – czytamy w stanowisku Zakładów Automatyki Kombud ws. decyzji wydanej przez UOKiK stwierdzającej udział firmy w zmowie przy przetargu na modernizację linii Warszawa Okęcie - Radom.

Fot. Rafał Wilgusiak

– Jednocześnie, wyciągnęliśmy wnioski z decyzji UOKiK i opracowaliśmy nowe, bardziej transparentne, wewnętrzne procedury w zakresie komunikacji z partnerami biznesowymi. Zaktualizowaliśmy kodeks etyczny, a także przeprowadziliśmy wśród pracowników szkolenie, aby zwiększyć ich świadomość w obszarze zasad ochrony konkurencji. Jesteśmy otwarci na wskazówki UOKiK w sprawie doprecyzowania tych zasad - wyjaśnia Kazimierz Frąk, prezes zarządu Zakłady Automatyki Kombud w komunikacie przesłanym do naszej redakcji.

O decyzji Urzędu Ochrony Ochrony Konkurencji i Konsumentów pisaliśmy w artykule pt. "UOKiK wykrył zmowy przetargowe przy modernizacji linii Warszawa -Radom".

Kombud od ponad 20 lat rozwija systemy sterowania ruchem kolejowym, oferując innowacyjne rozwiązania na światowym poziomie.

– Dzięki temu możemy dzisiaj mierzyć się z dużymi, międzynarodowymi firmami. Chcemy konkurować jakością, niezawodnością instalowanych systemów oraz doświadczeniem w montażu i serwisowaniu urządzeń. Jesteśmy przekonani, że Polska – posiadająca jedną z największych sieci kolejowych w Europie – powinna posiadać własny przemysł, tworzyć własne technologie oraz innowacyjne produkty. Jesteśmy zdeterminowani, żeby bronić naszego dobrego imienia - podkreśla Kazimierz Frąk.
 

PODZIEL SIĘ