Zarząd TK Telekom: działamy zgodnie z prawem

Zarząd TK Telekom: działamy zgodnie z prawem

07 lutego 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Przez cały piątek w siedzibie TK Telekom trwały rozmowy zarządu z przedstawicielami central związkowych, którzy od czwartku okupowali budynek. Na koniec dnia związkowcy opuścili siedzibę spółki. Według zarządu Program Dobrowolnych Odejść spotkał się ze zrozumieniem pracowników.

Fot. Adam Brzozowski

Spółka TK Telekom poinformowała, że na zakończenie rozmów, które prowadzone były na prośbę związkowców, zarząd spółki przekazał stronie społecznej komunikat, w którym zapewnił, że wszelkie działania podejmowane w ramach wdrażanego PDO są zgodne z prawem, a wszelkie decyzje pracowników dotyczące skorzystania z tego programu są dobrowolne. Zapewnił również, że na dzień dzisiejszy w spółce nie są likwidowane stanowiska pracy bądź komórki organizacyjne. Zarząd podtrzymał również wolę prowadzenia rzetelnego dialogu społecznego z partnerami społecznymi we wszystkich kwestiach istotnych dla pracowników spółki.

Z informacji nadesłanej przez TK Telekom wynika, że PDO spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem pracowników. Mimo, że nie zarejestrowano jeszcze wszystkich wpływających zgłoszeń, zgłosiło się niemal tylu chętnych dla ilu przygotowano ofertę.

PDO, które trwa obecnie w Spółce jest kolejnym etapem reorganizacji, wynikającej ze Strategii Rozwoju przyjętej pod koniec 2013 r. Ostateczny kształt PDO został uzgodniony ze stroną społeczną w styczniu br., czego wynikiem było podpisane przez obie strony porozumienie.

Warunki Programu przewidują, że osoba, która z niego skorzysta może otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Kolej w prezencie dla cesarza Kolej w prezencie dla cesarza
Następny artykuł Społeczna inicjatywa DB Schenker w Rybniku Społeczna inicjatywa DB Schenker w Rybniku