PR: likwidacja pociągów Wrocław – Drezno

PR: likwidacja pociągów Wrocław – Drezno

20 lutego 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W związku z ograniczeniem środków finansowych na realizację połączeń na Dolnym Śląsku, od 1 marca 2015 r. Przewozy Regionalne nie będą uruchamiać pociągów w relacji Wrocław – Drezno. Decyzja ta została podjęta przez organizatora połączeń przygranicznych, który dotychczas finansował pociągi do Drezna. 

Fot. Kuba Batorowicz

Bardzo trudna sytuacja finansowa, spowodowana m.in. znacznie mniejszymi wpływami z podatku CIT, wymusiła na samorządzie województwa dolnośląskiego przeprowadzenie optymalizacji rozkładu jazdy w taki sposób, aby zaspokajał on przede wszystkim codzienne potrzeby przewozowe jak największej liczby pasażerów kolei regionalnych. Mając na uwadze dobro klientów Przewozów Regionalnych, samorząd wojewódzki próbował znaleźć alternatywne źródło finansowania tych połączeń, jednak ze względów formalno-prawnych i finansowych nie było to możliwe.

Wszyscy podróżni, którzy kupili już bilety na pociągi REGIOekspres (RE) „Saxonia”, „Viadrina” i „Albis”, będą mogli je zwrócić. Pasażerowie oddający bilety otrzymają zwrot całej kwoty (bez potrącenia odstępnego). Podróżni, którzy korzystali z połączeń RE w relacjach krajowych, będą mogli przemieszczać się pociągami Kolei Dolnośląskich, które zatrzymują się we wszystkich miejscowościach leżących na trasie przejazdu pociągów do Drezna, czyli w Legnicy, Chojnowie, Bolesławcu, Węglińcu i Pieńsku. Z kolei pasażerowie udający się do niemieckiego Goerlitz będą mogli skorzystać z komunikacji autobusowej.

PODZIEL SIĘ